Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to is translation catalogue (10 entries)

en: double click
is: tvísmella

en: Double Click
is: Tvísmella

en: taxonomy terms
is: flokkunarhugtök

en: Taxonomy term
is: Flokkunarhugtak

en: Authoring information
is: Upplýsingar um höfund

en: Author's website
is: Vefsíða höfundar

en: Author Information
is: Upplýsingar um höfund

en: Verify requirements
is: Staðfesta uppsetningarkröfur

en: Administrator account
is: Kerfisstjóraaðgangur

en: Database updates
is: Uppfærslur í gagnagrunni
