Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to km translation catalogue (12 entries)

en: double click
km: ចុច​ទ្វេដង

en: Double Click
km: ចុច​ទ្វេដង

en: Taxonomy term
km: ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Taxonomy terms
km: ពាក្យ​ចំណាត់​ថ្នាក់

en: Authoring information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​ការ​និពន្ធ

en: Localization
km: ការ​ធ្វើ​មូលដ្ឋានីយ​កម្ម

en: Verify requirements
km: បញ្ជាក់​តម្រូវការ

en: Administrator account
km: គណនី​អ្នក​គ្រប់គ្រង

en: Author information
km: ព័ត៌មាន​អំពី​អ្នក​និពន្ធ

en: Database updates
km: បច្ចុប្បន្នភាព​របស់​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ

en: Administrator role
km: តួនាទី​អ្នក​គ្រប់​គ្រង

en: Author textfield
km: វាល​អត្ថបទ​​អ្នក​និពន្ធ
