Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to ku translation catalogue (11 entries)

en: double click
ku: دوو کرتە

en: Double Click
ku: دوو کرتە

en: Taxonomy term
ku: واژەی پۆلێن

en: Taxonomy terms
ku: واژەکانی پۆلێن

en: Authoring information
ku: زانیاریی بڵاوکراوە

en: Verify requirements
ku: داواکارییەکان پەسەند بکە

en: Administrator account
ku: هەژماری به‌ڕێوه‌به‌ر

en: Author information
ku: زانیاری نووسه‌ر

en: Database updates
ku: نوێکردنەوەکانی بنکەی دراوە

en: Administrator role
ku: ڕۆڵی بەڕێوەبەر

en: Author textfield
ku: خانەی نووسەر
