Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to nl translation catalogue (41 entries)

en: double click
nl: dubbelklikken

en: Double Click
nl: Dubbelklik

en: taxonomy terms
nl: taxonomietermen

en: Taxonomy term
nl: Taxonomieterm

en: Taxonomy terms
nl: Taxonomietermen

en: Authoring information
nl: Auteursinformatie

en: Author Name
nl: Auteursnaam

en: taxonomy term
nl: taxonomieterm

en: Author Settings
nl: Auteur-instellingen

en: Authoring information.
nl: Auteursinformatie.

en: Author's website
nl: Website van de auteur

en: Administrator note
nl: Toelichting beheerder

en: Code snippet
nl: Codefragment

en: Author UID
nl: Auteur UID

en: Administrator settings
nl: Beheerderinstellingen

en: Display link
nl: Link weergeven

en: Author Pane
nl: Auteurspaneel

en: Author Information
nl: Auteursinformatie

en: Localization
nl: Lokalisatie

en: Verify requirements
nl: Vereisten controleren

en: Administrator account
nl: Beheerdersaccount

en: Author information
nl: Informatie over de auteur

en: Database updates
nl: Database-updates

en: Author email
nl: E-mailadres van auteur

en: Taxonomy Term
nl: Taxonomieterm

en: Author Merge
nl: Auteurs samenvoegen

en: Author Link
nl: Auteurslink

en: Author ID
nl: Auteur-ID

en: Author Rank
nl: Auteursklassement

en: Author Type
nl: Type auteur

en: Author Lastname
nl: Achternaam auteur

en: Author Types
nl: Auteurstypes

en: Author Address
nl: Adres van de auteur

en: Author type
nl: Auteurstype

en: Author name
nl: Naam auteur

en: Author link
nl: Auteurslink

en: Administrator role
nl: Beheerdersrol

en: Author textfield
nl: Tekstveld auteur

en: Author e-mail
nl: Auteur van e-mail

en: Author uid
nl: Auteur-uid

en: Authorized users
nl: Geautoriseerde gebruikers
