Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to pl translation catalogue (30 entries)

en: double click
pl: podwójne kliknięcie

en: Double Click
pl: Podwójne Kliknięcie

en: taxonomy terms
pl: terminy taksonomii

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: Taxonomy terms
pl: Kategorie

en: Authoring information
pl: Autor i data

en: Author Name
pl: Nazwa Autora

en: taxonomy term
pl: termin taksonomii

en: Authoring information.
pl: Informacje tworzenia zawartości.

en: Author's website
pl: Witryna autora

en: Author UID
pl: UID autora

en: Author block
pl: Blok autora

en: Display link
pl: Link wyświetlany

en: Author Information
pl: Informacja o&nbsp;autorze

en: Author: @name
pl: Autor: @name

en: Localization
pl: Lokalizacja

en: Author: %name
pl: Wpisy użytkownika %name

en: Verify requirements
pl: Weryfikacja wymagań

en: Administrator account
pl: Konto administratora

en: Author information
pl: Informacje o autorze

en: Database updates
pl: Wersja bazy danych

en: Author email
pl: Email autora

en: Taxonomy Term
pl: Termin

en: Author name
pl: Nazwa autora

en: Administrator role
pl: Rola administrator

en: Author's Posts
pl: Posty autora

en: Author textfield
pl: Pole Autor

en: Author uid
pl: ID autora

en: Administrator Roles
pl: Role administratora

en: Authorized code
pl: Kod autoryzacyjny
