Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to fa translation catalogue (12 entries)

en: double click
fa: دو-کلیک

en: Double Click
fa: دو-کلیک

en: Taxonomy term
fa: کلمه رده بندی

en: Taxonomy terms
fa: کلمه‌های رده بندی

en: Authoring information
fa: اطلاعات نویسنده

en: Author Name
fa: نام مؤلف

en: Author's website
fa: وب‌جولانما نویسنده

en: Verify requirements
fa: بررسی نیازمندی‌ها

en: Database updates
fa: به‌روزرسانی‌های مخزن داده

en: Author name
fa: نام مؤلف

en: Administrator role
fa: نقش مدیریت

en: Author textfield
fa: میدانمتن نویسنده
