Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha2) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: double click
pt: duplo clique

en: Double Click
pt: Duplo Clique

en: Authoring information
pt: Informações de autoria

en: Authoring information.
pt: Informações de autoria.

en: Author Pane
pt: Painel do autor

en: Author: @name
pt: Autor: @name

en: Localization
pt: Idiomas

en: Administrator account
pt: Conta do administrador

en: Author information
pt: Informações do autor

en: Author email
pt: E-mail do autor

en: Author Link
pt: Link do Author

en: Author ID
pt: ID do autor

en: Author link
pt: Link do autor

en: Administrator role
pt: Papel de administrador

en: Author uid
pt: Uid do autor
