Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to ru translation catalogue (35 entries)

en: double click
ru: двойной клик

en: Double Click
ru: Двойной клик

en: taxonomy terms
ru: термины таксономии

en: Taxonomy term
ru: Термин таксономии

en: Taxonomy terms
ru: Термины таксономии

en: Authoring information
ru: Информация об авторе

en: Author Name
ru: Имя автора

en: Author Facet
ru: Фасет по автору

en: Administrator Email
ru: E-mail администратора

en: taxonomy term
ru: Термин таксономии

en: Author Settings
ru: Настройки автора

en: Authoring information.
ru: Информация об авторе.

en: Author's website
ru: Веб-сайт автора

en: Authoring Aliases
ru: Синоним Автора

en: Administrator Name
ru: Имя администратора

en: Author: !name
ru: Автор: !name

en: Code snippet
ru: Код фрагмента

en: Author block
ru: Блок автора

en: Display link
ru: Отображать ссылку

en: Author Information
ru: Информация об авторе

en: Author: @name
ru: Автор: @name

en: Localization
ru: Локализация

en: Verify requirements
ru: Проверка соответствия требованиям

en: Administrator account
ru: Учётная запись администратора

en: Author information
ru: Информация об авторе

en: Database updates
ru: Обновления базы данных

en: Author queue
ru: Список авторов

en: Taxonomy Term
ru: Термин таксономии

en: Author name
ru: Имя автора

en: Author's email
ru: Адрес электронной почты автора

en: Administrator role
ru: Роль администратора

en: Author textfield
ru: Текстовое поле автора

en: Author e-mail
ru: E-mail автора

en: Author uid
ru: UID Автора

en: Administrator emails
ru: Еmail адреса администраторов
