Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to te translation catalogue (10 entries)

en: double click
te: రెండు సార్రు నొక్కుము

en: Double Click
te: రెండు సార్రు నొక్కుము

en: taxonomy terms
te: వర్గీకరణ పదాలు

en: Taxonomy term
te: వర్గీకరణ పదం

en: Authoring information
te: రచయిత సమాచారం

en: Author Name
te: రచయిత పేరు

en: Localization
te: స్థానికీకరణ

en: Verify requirements
te: ఆవశ్యకాలను సరిచూడు

en: Administrator account
te: నిర్వాహకుని ఖాతా

en: Author information
te: రచయిత సమాచారం
