Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to th translation catalogue (14 entries)

en: double click
th: ดับเบิ้ลคลิ๊ก

en: Double Click
th: ดับเบิ้ลคลิ๊ก

en: Taxonomy terms
th: แง่อนุกรมวิธาน

en: Authoring information
th: ข้อมูลผู้เขียน

en: Author's website
th: เว็บไซต์ของผู้เขียน

en: Verify requirements
th: ตรวจสอบความต้องการขั้นต่ำ

en: Administrator account
th: ชื่อผู้ใช้สำหรับบริหารระบบ

en: Author information
th: ข้อมูลผู้เขียน

en: Database updates
th: อัพเดตล่าสุด

en: Taxonomy Term
th: การจัดหมวดหมู่เนื้อหาด้วยเทอม

en: Author name
th: ชื่อผู้เขียน

en: Administrator role
th: บทบาทของผู้ดูแลระบบ

en: Author textfield
th: ชื่อผู้โพสต์ช่องข้อความ

en: Author uid
th: uid ผู้เขียน
