Terminology (multiple words long strings) (8.x-0.1-alpha3) - en to ur translation catalogue (7 entries)

en: double click
ur: دو بار کلک کریں

en: Double Click
ur: دو بار کلک کریں

en: taxonomy terms
ur: ٹیکسانمی ٹرمز

en: Taxonomy term
ur: ٹیکسانمی ٹرم

en: Verify requirements
ur: ضروریات کی تصدیق کریں

en: Administrator account
ur: منتظم کا کھاتہ

en: Database updates
ur: ڈیٹابیس کی تجدید
