Terminology (one-word long strings) (8.x-0.1-alpha11) - en to am translation catalogue (152 entries)

en: photos
am: ፎቶ

en: sets
am: ስብስቦቸ

en: list
am: ዝርዝር

en: cloud
am: ጥምር ተጛዳኝ

en: Forms
am: ቅፆች

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Images
am: ምስሎች

en: Next
am: ቀጣይ

en: user
am: ተጠቃሚ

en: Pages
am: ገፆች

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Administer
am: አስተዳድር

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Prefix
am: ቅድመ ቅጥያ

en: Suffix
am: ቅጥያ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Value
am: እሴት

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Development
am: ልማት

en: Groups
am: ቡድኖች

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Replies
am: ምላሾች

en: Closed
am: የተዘጋ

en: yes
am: አዎ

en: List
am: ዝርዝር

en: Subject
am: ዓርእስት

en: closed
am: የተዘጋ

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: disabled
am: የቦዘነ

en: Confirm
am: አረጋግጥ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Subscribe
am: ለደምበኝነት ይመዝገብ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Administration
am: አስተዳደር

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Action
am: እርምጃ

en: error
am: ስህተት

en: Tags
am: መለያዎች

en: Taxonomy
am: ስርዓተ ክፍፍል

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Ash
am: አሽ

en: Aquamarine
am: አኳማሪን

en: Bluemarine
am: ብሉማሪን

en: Greenbeam
am: ግሪንቢም

en: Mediterrano
am: ሜዲቴራኖ

en: Mercury
am: ሜርኩሪ

en: Nocturnal
am: ኖክተርናል

en: Olivia
am: ኦሊቪያ

en: Version
am: ሥሪት

en: view
am: ትይታ

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Weight
am: ክብደት

en: Required
am: አስፈላጊ

en: none
am: ምንም

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Import
am: አስመጣ

en: Export
am: ላክ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Default
am: ነባሪ

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: History
am: ታሪክ

en: Modules
am: ሞዱሎች

en: actions
am: ርምጃዎች

en: Text
am: ጽሁፍ

en: Component
am: ምንዝር

en: type
am: ዓይነት

en: Mail
am: ደብዳቤ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Configure
am: ውቀር

en: Email
am: ኢሜይል

en: status
am: ሁኔታ

en: Error
am: ስህተት

en: Expanded
am: የተለጠጠ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Logo
am: አርማ

en: Drupal
am: ድሩፓል

en: Footer
am: ግርጌ

en: Custom
am: ብጁ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: configure
am: ውቀር

en: Maximum
am: ከፍተኛው

en: Code
am: ኮድ

en: node
am: አንጓ

en: String
am: ሕብረቁምፊ

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Cache
am: መሸጎጫ

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Provider
am: አቅራቢ

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: block
am: ጥምር

en: menu
am: ምናሌ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Source
am: ምንጭ

en: published
am: የታተመ

en: Languages
am: ቋንቋዎች

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: e-mail
am: ኢ-ሜይል

en: permission
am: ፈቃድ

en: Themes
am: ገጽታዎች

en: Story
am: ተረት

en: comment
am: አስተያይት

en: Tabs
am: ትሮች

en: translation
am: ትርጉም

en: Translation
am: ትርጉም

en: Blocks
am: ጥምረቶች

en: Menus
am: ምናሌዎች

en: Minimum
am: አነስተኛው

en: Publish
am: አትም

en: Permission
am: ፈቃድ

en: Mapping
am: ማዛመድ

en: Screenshot
am: ቅንጭብ

en: taxonomy
am: ስርዓተ ክፍፍል

en: types
am: ዓይነቶች

en: Untranslated
am: ያልተተረጎመ

en: Element
am: አባል

en: Boolean
am: ቡሊያን

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: host
am: አስተናጋጅ

en: locale
am: አካባቢ

en: Initializing.
am: በማስነሳት ላይ።

en: alert
am: ማስጠንቀቂያ

en: filter
am: አጣራ

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ

en: language
am: ቋንቋ

en: Dependencies
am: ጥገኛዎች
