Terminology (one-word long strings) (8.x-0.1-alpha11) - en to ast translation catalogue (201 entries)

en: photos
ast: semeyes

en: list
ast: llista

en: tags
ast: etiquetes

en: Home
ast: Entamu

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: user
ast: usuariu

en: Pages
ast: Páxines

en: enable
ast: activar

en: delete
ast: desaniciar

en: Status
ast: Estáu

en: Administer
ast: Alministrar

en: Prefix
ast: Prefixu

en: Suffix
ast: Sufixu

en: approve
ast: aprobar

en: E-mail
ast: Corréu-e

en: Approve
ast: Aprobar

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Content
ast: Conteníu

en: Value
ast: Valor

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: content
ast: conteníu

en: Development
ast: Desendolcu

en: Group
ast: Grupu

en: Type
ast: Triba

en: Author
ast: Autor

en: Replies
ast: Rempuestes

en: Closed
ast: Zarráu

en: yes
ast: Sí

en: List
ast: Llista

en: Subject
ast: Asuntu

en: closed
ast: zarráu

en: Actions
ast: Aiciones

en: disabled
ast: desactiváu

en: Confirm
ast: Confirmar

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Remove
ast: Desaniciar

en: administrator
ast: alministrador

en: deny
ast: torgar

en: Description
ast: Descripción

en: Language
ast: Llingua

en: Log
ast: Rexistru

en: more
ast: más

en: Enable
ast: Activar

en: Disable
ast: Desactivar

en: Article
ast: Artículu

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Administration
ast: Alministración

en: footer
ast: pie

en: Comments
ast: Comentarios

en: More
ast: Más

en: new
ast: nuevu

en: error
ast: fallu

en: Tags
ast: Etiquetes

en: Taxonomy
ast: Taxonomía

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Aquamarine
ast: Aguamarina

en: Mercury
ast: Mercuriu

en: Olivia
ast: Aceituna

en: Homepage
ast: Páxina d'entamu

en: Categories
ast: Categoríes

en: Download
ast: Baxar

en: Version
ast: Versión

en: view
ast: vista

en: updated
ast: anováu

en: Overview
ast: Vista xeneral

en: File
ast: Ficheru

en: Edit
ast: Editar

en: Date
ast: Data

en: Size
ast: Tamañu

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: Daily
ast: Diariu

en: Weekly
ast: Semanal

en: None
ast: Nengún

en: default
ast: predefiníu

en: Test
ast: Preba

en: Logs
ast: Rexistros

en: Number
ast: Númberu

en: Message
ast: Mensax

en: Password
ast: Clave

en: - None -
ast: -Nengún-

en: Weight
ast: Pesu

en: Link
ast: Enllaz

en: Image
ast: Imaxe

en: Center
ast: Centru

en: Types
ast: Tribes

en: Hierarchy
ast: Xerarquía

en: Single
ast: Cenciellu

en: Multiple
ast: Múltiple

en: Synonyms
ast: Sinónimos

en: Required
ast: Requeríu

en: none
ast: nengún

en: Category
ast: Categoría

en: Name
ast: Nome

en: edit
ast: editar

en: Import
ast: Importar

en: Export
ast: Esportar

en: category
ast: categoría

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: username
ast: nome d'usuariu

en: Default
ast: Predefiníu

en: Summary
ast: Resume

en: Core
ast: Motor

en: Time
ast: Hora

en: View
ast: Vista

en: Format
ast: Formatu

en: History
ast: Historial

en: Modules
ast: Preseos

en: Display
ast: Pantalla

en: Menu
ast: Menú

en: search
ast: guetar

en: never
ast: nunca

en: mail
ast: corréu

en: Updated
ast: Anováu

en: actions
ast: aiciones

en: Text
ast: Testu

en: theme
ast: tema

en: Statistics
ast: Estadístiques

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: type
ast: triba

en: User
ast: Usuariu

en: action
ast: Aición

en: Configure
ast: Configurar

en: Email
ast: Corréu electrónicu

en: Files
ast: Ficheros

en: file
ast: ficheru

en: status
ast: estáu

en: Error
ast: Fallu

en: Options
ast: Opciones

en: no
ast: non

en: Created
ast: Fechu

en: Node
ast: Noyu

en: Expanded
ast: Expandíu

en: All
ast: Too

en: Post
ast: Espublizar

en: Block
ast: Bloque

en: Page
ast: Páxina

en: Mission
ast: Misión

en: Host
ast: Sirvidor

en: Never
ast: Nunca

en: Footer
ast: Pie de páxina

en: Custom
ast: Personalizáu

en: Comment
ast: Comentariu

en: Hostname
ast: Nome de la máquina

en: Published
ast: Espublizáu

en: Filter
ast: Filtru

en: Locale
ast: Llocal

en: configure
ast: configurar

en: Items
ast: Elementos

en: Nodes
ast: Noyos

en: Width
ast: Anchu

en: Height
ast: Altu

en: Maximum
ast: Máximu

en: Domain
ast: Dominiu

en: Code
ast: Códigu

en: node
ast: noyu

en: Configuration
ast: Configuración

en: Role
ast: Rol

en: Deny
ast: Torgar

en: Blog
ast: Blogue

en: reset
ast: reafitar

en: String
ast: Cadena

en: Users
ast: Usuarios

en: Anonymous
ast: Anónimu

en: Install
ast: Instalar

en: Filters
ast: Filtros

en: Optional
ast: Opcional

en: Profile
ast: Perfil

en: module
ast: módulu

en: text
ast: testu

en: Operation
ast: Operación

en: reply
ast: retrucar

en: Function
ast: Función

en: Key
ast: Llave

en: Sources
ast: Fontes

en: 1 item | @count items
ast[0]: 1 elementu
ast[1]: @count elementos

en: menu
ast: menú

en: next ›
ast: siguiente ›

en: published
ast: espublizáu

en: Undo
ast: Desfacer

en: Languages
ast: Llingües

en: Posts
ast: Artículos

en: Empty
ast: Ermu

en: any
ast: cualesquier

en: profile
ast: perfil

en: role
ast: rol

en: Session
ast: Sesión

en: Permissions
ast: Permisos

en: e-mail
ast: Corréu

en: permission
ast: permisos

en: Testing
ast: Prebes

en: Gray
ast: Gris

en: Formats
ast: Formatos

en: Story
ast: Historial

en: Initializing.
ast: Anicializando.
