Terminology (one-word long strings) (8.x-0.1-alpha11) - en to be translation catalogue (398 entries)

en: photos
be: фотаздымкі

en: sets
be: наборы

en: list
be: спіс

en: tags
be: тэгі

en: cloud
be: воблака

en: Forms
be: Анкеты

en: Focus
be: Выбар актыўных элементаў

en: Home
be: Хатняя старонка

en: Slideshow
be: Паказ слайдаў

en: Title
be: Загаловак

en: Body
be: Тэкст

en: Images
be: Малюнкі

en: Previous
be: Папярэдні

en: Next
be: Наступны

en: user
be: карыстальнік

en: toolbar
be: панэль прыладаў

en: plugins
be: плагіны

en: select
be: абраць

en: Pages
be: Старонкі

en: function
be: функцыя

en: enabled
be: уключана

en: weight
be: вага

en: plugin
be: плагін

en: enable
be: уключыць

en: context
be: кантэкст

en: delete
be: выдаліць

en: title
be: назва

en: size
be: памер

en: value
be: значэнне

en: Status
be: Статус

en: Administer
be: Адміністраваць

en: Register
be: Зарэгістраваць/ца

en: Markup
be: Код

en: Prefix
be: Прэфікс

en: Suffix
be: Суфікс

en: approve
be: дазволіць

en: E-mail
be: Адрас э-пошты

en: Approve
be: Дазволіць

en: Delete
be: Выдаліць

en: Submit
be: Захаваць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Content
be: Змесціва

en: Attribute
be: Атрыбут

en: Value
be: Значэнне

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Item
be: Элемент

en: Transactions
be: Транкзацыі

en: Private
be: Прыватны

en: content
be: змест

en: Development
be: Распрацоўка

en: Groups
be: Групы

en: Group
be: Група

en: Type
be: Тып

en: Author
be: Аўтар

en: Replies
be: Адказы

en: Closed
be: Зачынена

en: subscribe
be: падпісацца

en: yes
be: так

en: Subscribers
be: Падпісанты

en: List
be: Спіс

en: Faces
be: Твары

en: Subject
be: Тэма

en: closed
be: зачыненае

en: Actions
be: Дзеянні

en: disabled
be: адключана

en: Confirm
be: Сьцьвярдзіць

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Subscribe
be: Падпісацца

en: Unsubscribe
be: Адпісацца

en: administrator
be: адміністратар

en: deny
be: адмовіць

en: admin
be: Адміністратар

en: Manager
be: Кіраўнік

en: Age
be: Узрост

en: Description
be: Апісанне

en: Language
be: Мова

en: Public
be: Публічнае

en: Log
be: Журнал

en: feed
be: жывільнік

en: page
be: старонка

en: more
be: болей

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: required
be: абавязкова

en: Article
be: Артыкул

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Articles
be: Артыкулы

en: Administration
be: Кіраванне

en: footer
be: футэр

en: Comments
be: Каментары

en: More
be: Болей

en: Action
be: Дзеянне

en: On
be: На

en: For
be: Для

en: new
be: новае

en: error
be: памылка

en: Tags
be: Катэгорыі

en: Taxonomy
be: Таксаномія

en: Logging
be: Уваходжу

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: cron
be: крон

en: Homepage
be: Хатняя старонка

en: Resources
be: Рэсусры

en: Categories
be: Катэгорыі

en: Download
be: Сцягнуць

en: Version
be: Версія

en: view
be: глядзець

en: unpublished
be: неапублікавана

en: updated
be: абноўлена

en: created
be: створана

en: Overview
be: Агляд

en: all
be: усе(ё)

en: File
be: Файл

en: Tag
be: Тэма

en: register
be: зарэгістраваць

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Links
be: Спасылкі

en: Search
be: Пошук

en: Reset
be: Скінуць

en: Hourly
be: Кожную гадзіну

en: Daily
be: Штодзённа

en: Weekly
be: Кожны тыдзень

en: Monthly
be: Кожны месяц

en: None
be: Аніводны(ая)

en: default
be: прадвызначана

en: Test
be: Тэст

en: Logs
be: Логі

en: Number
be: Нумар

en: Message
be: Паведамленне

en: Password
be: Пароль

en: - None -
be: - Нічога -

en: Country
be: Краіна

en: Weight
be: Вага

en: Variable
be: Зменная

en: Link
be: Спасылка

en: Image
be: Малюнак

en: Center
be: Цэнтр

en: Container
be: Кантэйнер

en: Types
be: Тыпы

en: Hierarchy
be: Іерархія

en: Single
be: Адзінкавы

en: Multiple
be: Мносны

en: Synonyms
be: Сінонімы

en: Required
be: Абавязкова

en: none
be: няма

en: Category
be: Катэгорыя

en: Feed
be: Жывільнік

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Import
be: Імпарт

en: Export
be: Экспарт

en: categories
be: катэгорыі

en: category
be: катэгорыя

en: container
be: кантэйнер

en: Label
be: Подпіс

en: Save
be: Захаваць

en: username
be: імя карыстальніка

en: password
be: пароль

en: Default
be: Прадвызначана

en: Summary
be: Падсумаванне

en: Core
be: Ядро

en: Time
be: Час

en: week
be: тыдзень

en: remove
be: выдаленне

en: View
be: Праглядзець

en: Format
be: Фармат

en: History
be: Гісторыя

en: Modules
be: Модулі

en: forum
be: форум

en: forums
be: форумы

en: link
be: спасылка

en: Display
be: Паказ

en: Menu
be: Меню

en: search
be: пошук

en: Teaser
be: Цвялілка

en: never
be: ніколі

en: mail
be: пошта

en: Updated
be: Абноўлена

en: actions
be: дзеянні

en: Text
be: Тэкст

en: Theme
be: Тэма

en: style
be: стыль

en: format
be: фармат

en: aggregator
be: агрэгатар

en: blogs
be: блогі

en: theme
be: тэма

en: Component
be: Кампанент

en: Components
be: Кампаненты

en: Statistics
be: Статыстыка

en: Unknown
be: Невядомы

en: blog
be: блог

en: type
be: тып

en: Mail
be: Пошта

en: User
be: Карыстальнік

en: action
be: дзеянне

en: Configure
be: Правіць

en: Email
be: Адрас E-mail

en: Files
be: Файлы

en: file
be: файл

en: status
be: статус

en: Error
be: Памылка

en: Options
be: Налады

en: no
be: не

en: Created
be: Створана

en: Node
be: Вузел

en: Activated
be: Актываваны

en: Expanded
be: Разгорнута

en: administer
be: кіраваць

en: All
be: Усе

en: hours
be: гадзінаў

en: days
be: дні(дзён)

en: Post
be: Допіс

en: Year
be: Год

en: Block
be: Блок

en: Page
be: Старонка

en: Logo
be: Лагатып

en: Mission
be: Місыя

en: Site
be: Сайт

en: Database
be: База дадзеных

en: Module
be: Модуль

en: Host
be: Хост

en: Never
be: Ніколі

en: Footer
be: Ніжні калантытул

en: Custom
be: Паводле настроек

en: Roles
be: Ролі

en: Comment
be: Каментар

en: Hostname
be: Імя хоста

en: Published
be: Апублікавана

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Locale
be: Лакаль (настройкі мовы і рэгіёна)

en: Contains
be: Утрымлівае

en: configure
be: змяніць настройкі

en: Items
be: Элементы

en: Nodes
be: Матэрыялы

en: sources
be: крыніцы

en: Width
be: Шырыня

en: Height
be: Вышыня

en: Maximum
be: Максімум

en: Month
be: Месяц

en: Widget
be: Віджэт

en: Domain
be: Дамен

en: Code
be: Код

en: node
be: матэрыял

en: Week
be: Тыдзень

en: Day
be: Дзень

en: Start
be: Пачатак

en: Verbose
be: Шматслоўны

en: Forum
be: Форум

en: Configuration
be: Налады

en: Role
be: Роля

en: Deny
be: Забараніць

en: Blog
be: Блог

en: reset
be: скінуць

en: String
be: Радок

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Cache
be: Кэш

en: Argument
be: Аргумент

en: Anonymous
be: Ананім

en: Provider
be: Пастаўшчык

en: Install
be: Усталяваць

en: Tools
be: Прылады

en: Arguments
be: Аргументы

en: Filters
be: Фільтры

en: Optional
be: Неабавязковы

en: Random
be: Выпадкова

en: Template
be: Шаблон

en: template
be: шаблён

en: center
be: цэнтар

en: Profile
be: Профіль

en: Operation
be: Аперацыя

en: reply
be: адказаць

en: Function
be: Функцыя

en: metrics
be: мэтрыка

en: Defaults
be: Прадвызначаныя

en: comments
be: каментары

en: second
be: секунда

en: minute
be: хвіліна

en: Key
be: Ключ

en: block
be: блок

en: Feeds
be: Жывільнікі

en: Sources
be: Крыніцы

en: 1 item | @count items
be[0]: 1 пункт
be[1]: @count пунктаў(ы)

en: menu
be: меню

en: next ›
be: наступная ›

en: Source
be: Крыніца

en: published
be: апублікавана

en: Undo
be: Адмена

en: Expired
be: Выбег тэрмін

en: site
be: сайт

en: Languages
be: Мовы

en: Features
be: Функцыі

en: day
be: дзень

en: month
be: месяц

en: year
be: год

en: hour
be: гадзіна

en: Hour
be: Гадзіна

en: Minute
be: Хвіліна

en: Second
be: Секунда

en: Posts
be: Допісы

en: Entity
be: Сутнасць

en: Empty
be: Пусты

en: any
be: любы

en: Days
be: Дні

en: Months
be: Месяцы

en: views
be: выгляды

en: Extend
be: Пашырыць

en: profile
be: профіль

en: Seconds
be: Секунды

en: role
be: роля

en: Blogs
be: Блог

en: Forums
be: Форумы

en: posts
be: допісы

en: Session
be: Сесія

en: Permissions
be: Правы

en: roles
be: ролі

en: Cron
be: Крон

en: permission
be: правы

en: Duplicate
be: Дубліраваць

en: Testing
be: Тэставанне

en: Formats
be: Фарматы

en: image
be: малюнак

en: Themes
be: Тэмы

en: Translations
be: Пераклады

en: comment
be: каментар

en: Unpublished
be: Неапублікавана

en: by
be: аўтар

en: Hits
be: Хіты

en: sticky
be: прымацавана

en: users
be: карыстальнікі(-аў)

en: logs
be: лёгі

en: disable
be: адключыць

en: date
be: дата

en: Select
be: Выбраць

en: Translation
be: Пераклад

en: Blocks
be: Блокі

en: Menus
be: Меню

en: Minimum
be: Мінімум

en: Form
be: Форма

en: Publish
be: Апублікаваць

en: Permission
be: Дазвол

en: arguments
be: аргументы

en: Profiles
be: Профілі

en: Reply
be: Адказ

en: Screenshot
be: Здымак экрану (скрыншот)

en: Expand
be: Разгарнуць

en: Administrator
be: Адміністратар

en: Set
be: Устанавіць

en: taxonomy
be: таксанамія

en: Aggregator
be: Агрэгатар

en: Context
be: Кантэкст

en: Pager
be: Гартальнік

en: Featured
be: Рэкамендаваныя

en: contains
be: утрымлiвае

en: import
be: імпартаваць

en: types
be: тыпы

en: Any
be: Любы

en: modules
be: модулі

en: themes
be: тэмы

en: string
be: радок

en: Popup
be: Выкідны

en: nodes
be: матар'ялы

en: Dates
be: Даты

en: export
be: экспартаваць

en: permissions
be: дазволы

en: Autocomplete
be: Аўтазапаўненьне

en: Boolean
be: Лагічны тып  (Boolean)

en: Bundle
be: Набор

en: host
be: хост

en: Toolbar
be: Панэль прылад (toolbar)

en: locale
be: лакалізацыя

en: Draft
be: Чарнавік

en: Tests
be: Тэсты

en: Initializing.
be: Распачынаецца.

en: form
be: анкета

en: forms
be: формы

en: alert
be: папярэджанне

en: filter
be: фільтр

en: Placeholder
be: Запаўняльнік

en: Compact
be: Кампактны

en: language
be: мова

en: Locales
be: Лакалі

en: Interface
be: Інтэрфейс

en: tabs
be: панэлі

en: hash
be: хэш

en: Dependencies
be: Залежнасці

en: profiles
be: профілі

en: E-mails
be: Электронная пошта

en: confirm
be: пацвердзіць

en: statistics
be: статыстыка

en: Display:
be: Паказаць:

en: Instance
be: Асобнік

en: blocks
be: блокі

[ctx: With components]
en: Extend
be: Пашыраць
