Terminology (one-word long strings) (8.x-0.1-alpha11) - en to pl translation catalogue (697 entries)

en: photos
pl: zdjęcia

en: sets
pl: zestawienia

en: list
pl: lista

en: tags
pl: tagi

en: cloud
pl: chmura

en: Forms
pl: Formularze

en: Focus
pl: Aktywuj

en: Home
pl: Strona główna

en: Slideshow
pl: Pokaz slajdów

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Images
pl: Obrazki

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Dalej

en: user
pl: użytkownik

en: toolbar
pl: pasek narzędzi

en: plugins
pl: wtyczki

en: select
pl: wybierz

en: Pages
pl: Strony

en: function
pl: funkcja

en: enabled
pl: włączone

en: weight
pl: waga

en: plugin
pl: wtyczka

en: enable
pl: włącz

en: context
pl: kontekst

en: delete
pl: usuń

en: title
pl: tytuł

en: size
pl: rozmiar

en: value
pl: wartość

en: Administer
pl: Administruj

en: Register
pl: Rejestracja

en: Markup
pl: Znaczniki

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Suffix
pl: Przyrostek

en: approve
pl: zatwierdź

en: Approve
pl: Zatwierdź

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Operations
pl: Operacje

en: Content
pl: Zawartość

en: approval
pl: akceptacja

en: denial
pl: odrzucenie

en: Attribute
pl: Atrybut

en: Value
pl: Wartość

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Gross
pl: Netto

en: Item
pl: Element

en: Payer
pl: Płatnik

en: Transactions
pl: Transakcje

en: By
pl: Przez

en: Private
pl: Prywatne

en: content
pl: zawartość

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Groups
pl: Grupy

en: Is
pl: jest

en: Group
pl: Grupa

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Replies
pl: Odpowiedzi

en: Closed
pl: Zamknięte

en: subscribe
pl: subskrybuj

en: yes
pl: tak

en: Subscribers
pl: Członkowie

en: List
pl: Lista

en: Faces
pl: Twarze

en: Subject
pl: Tytuł

en: closed
pl: zamknięta

en: Actions
pl: Akcje

en: disabled
pl: wyłączone

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Subscribe
pl: Subskrybuj

en: Unsubscribe
pl: Wypisz się

en: manager
pl: zarządzający

en: unsubscribe
pl: przerwij członkostwo

en: deny
pl: odrzuć

en: Manager
pl: Zarządzający

en: Age
pl: Wiek

en: Description
pl: Opis

en: Language
pl: Język

en: Public
pl: Publiczna

en: Audience
pl: Odbiorcy

en: Log
pl: Dziennik

en: page
pl: strona

en: more
pl: więcej

en: website
pl: witryna

en: Enable
pl: Włącz

en: Disable
pl: Wyłącz

en: optional
pl: opcjonalne

en: required
pl: wymagane

en: Article
pl: Artykuł

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Articles
pl: Artykuły

en: Administration
pl: Administracja

en: footer
pl: stopka

en: Comments
pl: Komentarze

en: Wishlist
pl: Lista życzeń

en: Currency
pl: Waluta

en: Priority
pl: Priorytet

en: Wishlists
pl: Listy życzeń

en: More
pl: Więcej

en: Action
pl: Akcja

en: Cost
pl: Koszt

en: Quantity
pl: Ilość

en: Purchaser
pl: Kupujący

en: On
pl: Włączony

en: For
pl: Dla

en: unknown
pl: nieznane

en: Requested
pl: Żądane

en: Purchased
pl: Zakupiono

en: new
pl: nowy

en: See
pl: Zobacz

en: error
pl: błąd

en: Tags
pl: Tagi

en: random
pl: losowo

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Logging
pl: Logowanie

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Ash
pl: Pył

en: Aquamarine
pl: Akwamaryna

en: Bluemarine
pl: Morski

en: Greenbeam
pl: Promień zieleni

en: Mediterrano
pl: Śródziemnomorski

en: Mercury
pl: Merkury

en: Nocturnal
pl: Nocny

en: Olivia
pl: Oliwkowy

en: ERROR
pl: BŁĄD

en: Servers
pl: Serwery

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: License
pl: Licencja

en: Screenshots
pl: Zrzuty ekranu

en: Changelog
pl: Lista zmian

en: Resources
pl: Zasoby

en: Support
pl: Wsparcie

en: Developers
pl: Deweloperzy

en: project
pl: projekt

en: Projects
pl: Projekty

en: Project
pl: Projekt

en: Categories
pl: Kategorie

en: Download
pl: Pobierz

en: Version
pl: Wersja

en: Go
pl: Idź

en: view
pl: przeglądaj

en: unpublished
pl: nieopublikowane

en: updated
pl: zaktualizowany

en: created
pl: utworzono

en: Overview
pl: Przegląd

en: all
pl: wszystkie

en: File
pl: Plik

en: register
pl: rejestracja

en: Login
pl: Zaloguj

en: version
pl: wersja

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: Size
pl: Rozmiar

en: Links
pl: Odnośniki

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Hourly
pl: Co godzinę

en: Daily
pl: Codziennie

en: Weekly
pl: Co tydzień

en: Monthly
pl: Miesięcznie

en: Schemes
pl: Schematy

en: None
pl: Brak

en: Scheme
pl: Schemat

en: default
pl: domyślny

en: mission
pl: misja

en: Logs
pl: Dzienniki

en: Number
pl: Liczba

en: Message
pl: Wiadomość

en: Response
pl: Odpowiedź

en: Password
pl: Hasło

en: - None -
pl: - Brak -

en: Weather
pl: Pogoda

en: Country
pl: Państwo

en: Place
pl: Miejsce

en: metric
pl: system metryczny

en: imperial
pl: brytyjski system miar

en: Weight
pl: Waga

en: Overcast
pl: całkowite zachmurzenie

en: rain
pl: deszcz

en: Calm
pl: Spokojny

en: North
pl: północ

en: Northeast
pl: północno-wschodni

en: East
pl: wschodni

en: Southeast
pl: południowo-wschodni

en: South
pl: południowy

en: Southwest
pl: południowo-zachodni

en: West
pl: zachodni

en: Northwest
pl: północno-zachodni

en: Variable
pl: Zmienna

en: Link
pl: Odnośnik

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Container
pl: Kontener

en: Types
pl: Typy

en: Hierarchy
pl: Hierarchia

en: Single
pl: Pojedynczy

en: Multiple
pl: Wielokrotny

en: Synonyms
pl: Synonimy

en: Required
pl: Wymagane

en: none
pl: brak

en: Category
pl: Kategoria

en: Containers
pl: Kontenery

en: Feed
pl: Zasób

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Import
pl: Importuj

en: Export
pl: Eksportuj

en: categories
pl: kategorie

en: containers
pl: kontenery

en: category
pl: kategoria

en: container
pl: kontener

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: username
pl: nazwa użytkownika

en: password
pl: hasło

en: Default
pl: Domyślny

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Core
pl: Rdzeń

en: Time
pl: Czas

en: week
pl: Tydzień

en: Views
pl: Widoki

en: remove
pl: usuń

en: View
pl: Widok

en: History
pl: Historia

en: Dimensions
pl: Wymiary

en: Modules
pl: Moduły

en: Section
pl: Sekcja

en: forums
pl: fora

en: key
pl: klucz

en: link
pl: odnośnik

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: search
pl: szukaj

en: Teaser
pl: Skrót

en: never
pl: nigdy

en: mail
pl: e-mail

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: actions
pl: akcje

en: Text
pl: Tekst

en: Theme
pl: Skórka

en: Layout
pl: Układ

en: style
pl: styl

en: name
pl: nazwa

en: aggregator
pl: subskrybent

en: blogs
pl: blogi

en: theme
pl: skórka

en: Component
pl: Komponent

en: Versions
pl: Wersje

en: Components
pl: Komponenty

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Titles
pl: Tytuły

en: type
pl: typ

en: subscribers
pl: obserwujący

en: Mail
pl: Poczta

en: User
pl: Użytkownik

en: action
pl: akcja

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Files
pl: Pliki

en: Imported
pl: Zaimportowano

en: file
pl: plik

en: Error
pl: Błąd

en: Options
pl: Opcje

en: no
pl: nie

en: Created
pl: Utworzono

en: Node
pl: Węzeł

en: Activated
pl: Aktywowany

en: Expanded
pl: Rozwinięte

en: administer
pl: zarządzaj

en: All
pl: Wszystko

en: hours
pl: godziny

en: days
pl: dni

en: submit
pl: Wyślij

en: Post
pl: Wpis

en: Year
pl: Rok

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Mission
pl: Misja

en: Site
pl: Witryna

en: Database
pl: Baza danych

en: Module
pl: Moduł

en: Extensions
pl: Rozszerzenia

en: Never
pl: Nigdy

en: Footer
pl: Stopka

en: Privatemsg
pl: Wiadomość prywatna

en: Custom
pl: Własne

en: Roles
pl: Role

en: Comment
pl: Komentarz

en: Hostname
pl: Nazwa hosta

en: Published
pl: Opublikowane

en: Cacheable
pl: Możliwe do przechowania w pamięci podręcznej

en: Filter
pl: Filtr

en: Locale
pl: Język

en: Contains
pl: Zawiera

en: Photos
pl: Zdjęcia

en: item
pl: element

en: items
pl: elementy

en: configure
pl: konfiguruj

en: Items
pl: Elementy

en: Nodes
pl: Węzły

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Maximum
pl: Maksimum

en: download
pl: pobierz

en: dimensions
pl: wymiary

en: Month
pl: Miesiąc

en: Widget
pl: Kontrolka

en: Domain
pl: Domena

en: Address
pl: Adres

en: email
pl: e-mail

en: Code
pl: Kod

en: operations
pl: operacje

en: next
pl: nast.

en: Members
pl: Członkowie

en: node
pl: zawartość

en: Directory
pl: Katalog

en: group
pl: grupa

en: Week
pl: Tydzień

en: Day
pl: Dzień

en: Start
pl: Początek

en: Verbose
pl: Szczegółowość informowania

en: Downloads
pl: Pobrania

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Role
pl: Rola

en: Deny
pl: Odrzuć

en: Messaging
pl: Wysyłanie wiadomości

en: months
pl: miesiące

en: reset
pl: przywróć

en: Class
pl: Klasa

en: String
pl: Napis

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Clicks
pl: Kliknięcia

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Checkout
pl: Realizacja zamówienia

en: description
pl: opis

en: Provider
pl: Usługodawca

en: Install
pl: Instaluj

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Tab
pl: Karta

en: Option
pl: Opcja

en: Arguments
pl: Argumenty

en: Filters
pl: Filtry

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Random
pl: Losowo

en: Template
pl: Szablon

en: template
pl: szablon

en: Profile
pl: Profil

en: module
pl: moduł

en: text
pl: tekst

en: Static
pl: Statycznie

en: Process
pl: Proces

en: Expires
pl: Wygasa

en: expired
pl: przedawnione

en: filters
pl: filtry

en: Flag
pl: Flaga

en: Operation
pl: Czynność

en: reply
pl: odpowiedz

en: Function
pl: Funkcja

en: Weeks
pl: Tygodni

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Additional
pl: Dodatkowe

en: Collapsed
pl: Zwinięte

en: Labels
pl: Etykiety

en: comments
pl: komentarzy

en: Confirmation
pl: Potwierdzenie

en: Avatar
pl: Awatar

en: second
pl: drugie

en: seconds
pl: sekundy

en: minute
pl: minuta

en: minutes
pl: minuty

en: Key
pl: Klucz

en: block
pl: blok

en: message
pl: wiadomość

en: Messages
pl: Wiadomości

en: Tokens
pl: Wzorce

en: Token
pl: Wzorzec

en: Countries
pl: Kraje

en: Sources
pl: Źródła

en: 1 item | @count items
pl[0]: 1 element
pl[1]: @count elementy
pl[2]: @count elementów

en: next ›
pl: następna ›

en: Source
pl: Źródło

en: published
pl: opublikowany

en: Undo
pl: Cofnij

en: tokens
pl: wzorce

en: Expired
pl: Przedawnione

en: site
pl: witryna

en: Languages
pl: Języki

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Feature
pl: Funkcjonalność

en: Activity
pl: Aktywność

en: Lists
pl: Listy

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: Query
pl: Zapytanie

en: captcha
pl: CAPTCHA

en: day
pl: dzień

en: month
pl: miesiąc

en: year
pl: rok

en: hour
pl: godzina

en: Hour
pl: Godzina

en: Minute
pl: Minuta

en: Second
pl: Sekunda

en: body
pl: treść

en: Posts
pl: Wpisy

en: Controls
pl: Kontrolki

en: author
pl: autor

en: Entity
pl: Encja

en: Empty
pl: Pusty

en: Configurations
pl: Konfiguracje

en: any
pl: dowolny

en: Days
pl: Dni

en: Months
pl: Miesięcy

en: Selector
pl: Selektor

en: views
pl: widoki

en: Extend
pl: Rozszerz

en: Expire
pl: Wygasa

en: profile
pl: profil

en: Hours
pl: Godziny

en: Seconds
pl: Sekundy

en: role
pl: rola

en: Binary
pl: Binarny

en: Blogs
pl: Blogi

en: Style
pl: Styl

en: Forums
pl: Fora

en: Website
pl: Strona WWW

en: Session
pl: Sesja

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: roles
pl: role

en: permission
pl: uprawnienie

en: on
pl: na

en: Plugin
pl: Wtyczka

en: Duplicate
pl: Zduplikowany

en: address
pl: adres

en: options
pl: opcje

en: Cart
pl: Koszyk

en: Transaction
pl: Transakcja

en: Calculation
pl: Kalkulacja

en: Subtotal
pl: Podsuma

en: Completed
pl: Zakończone

en: Testing
pl: Testowanie

en: Unauthorized
pl: Nieuprawniony

en: completed
pl: zakończony

en: configuration
pl: konfiguracja

en: Authentication
pl: Uwierzytelnianie

en: Templates
pl: Szablony

en: Gray
pl: Szary

en: Purple
pl: Purpurowy

en: width
pl: szerokość

en: height
pl: wysokość

en: Formats
pl: Formaty

en: previous
pl: poprzedni

en: New
pl: Nowy

en: flag
pl: flaga

en: Next ›
pl: Następna ›

en: image
pl: obrazek

en: images
pl: obrazy

en: Facets
pl: Fasety

en: Facet
pl: Faseta

en: Themes
pl: Skórki

en: Translations
pl: Tłumaczenia

en: Story
pl: Artykuł

en: Minutes
pl: Minuty

en: Workspace
pl: Obszar roboczy

en: comment
pl: komentarz

en: Join
pl: Dołącz

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: by
pl: dodany przez

en: News
pl: Aktualności

en: hits
pl: kliknięć

en: Hits
pl: Odsłon

en: sticky
pl: przyklejony

en: Sticky
pl: Przyklejony

en: cancel
pl: anuluj

en: users
pl: użytkownicy

en: Tabs
pl: Zakładki

en: Salt
pl: Sól (ciąg zaburzający)

en: disable
pl: wyłącz

en: date
pl: data

en: Limits
pl: Limity

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Sets
pl: Ustawienia wartości

en: responses
pl: odpowiedzi

en: Select
pl: Wybierz

en: is
pl: to

en: log
pl: dziennika

en: Information
pl: Informacja

en: Variables
pl: Zmienne

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Descriptions
pl: Opisy

en: Strings
pl: Napisy

en: Synchronization
pl: Synchronizacja

en: translation
pl: tłumaczenie

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Blocks
pl: Bloki

en: Menus
pl: Menu

en: Pink
pl: Różowy

en: fieldset
pl: grupa pól

en: collapsed
pl: zwinięty

en: Form
pl: Formularz

en: Publish
pl: Publikuj

en: Canceled
pl: Anulowane

en: years
pl: lata

en: weeks
pl: tygodnie

en: Permission
pl: Uprawnienie

en: Next >
pl: Następny >

en: arguments
pl: argumenty

en: Green
pl: Zielony

en: Sections
pl: Sekcje

en: Profiles
pl: Profile

en: Classes
pl: Klasy

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Mapping
pl: Mapowanie

en: Installation
pl: Instalacja

en: Orange
pl: Pomorańczowy

en: Directories
pl: Katalogi

en: Extension
pl: Rozszerzenie

en: Server
pl: Serwer

en: Deploy
pl: Wdróż

en: services
pl: serwisy

en: Services
pl: Serwisy

en: Keys
pl: Klucze

en: Unavailable
pl: Niedostępny

en: Screenshot
pl: Zrzut ekranu

en: Drafts
pl: Szkice

en: Expand
pl: Rozwiń

en: Brand
pl: Marka

en: Available
pl: Dostępne

en: Contexts
pl: Kontekst

en: Aggregate
pl: Agreguj

en: Sizes
pl: Rozmiary

en: Addresses
pl: Adresy

en: empty
pl: pusty

en: Interests
pl: Zainteresowania

en: Encoding
pl: Kodowanie

en: taxonomy
pl: taksonomia

en: Aggregator
pl: Subskrybent

en: Duplicates
pl: Duplikaty

en: Values
pl: Wartości

en: html
pl: HTML

en: Years
pl: Lat

en: Subscriber
pl: Subskrybent

en: Context
pl: Kontekst

en: Pager
pl: Stronicowanie

en: Featured
pl: Przedstawiony

en: contains
pl: zawiera

en: Screen
pl: Ekran

en: quotes
pl: cytaty

en: types
pl: typy

en: passwords
pl: hasła

en: Any
pl: Dowolny

en: Accessibility
pl: Dostępność

en: daily
pl: dziennie

en: weekly
pl: tygodniowo

en: Emails
pl: E-maile

en: Authorization
pl: Autoryzacja

en: Patches
pl: Łatki

en: Domains
pl: Domeny

en: string
pl: ciąg tekstowy

en: Cardinality
pl: Liczność

en: Popup
pl: wyskakujący

en: for
pl: dla

en: Suggestions
pl: Sugestie

en: custom
pl: niestandardowy

en: Synchronize
pl: Synchronizuj

en: Untranslated
pl: Nieprzetłumaczone

en: Errors
pl: Błędy

en: nodes
pl: węzły

en: Zoom
pl: Przybliżenie

en: Formatter
pl: Formater

en: Decline
pl: Odrzuć

en: Currencies
pl: Waluty

en: Activities
pl: Aktywności

en: Importing
pl: Importowanie

en: Dates
pl: Daty

en: Validator
pl: Walidator

en: Subtotal:
pl: Podsuma:

en: number
pl: liczba

en: monthly
pl: miesięcznie

en: Widgets
pl: Kontrolki

en: export
pl: eksportuj

en: Instances
pl: Instancje

en: operation
pl: operacja

en: Environments
pl: Środowiska

en: Flags
pl: Flagi

en: permissions
pl: uprawnienia

en: Control
pl: Kontrola

en: Autocomplete
pl: Autouzupełnianie

en: Bundles
pl: Zestawy

en: Bundle
pl: Zestaw

en: Click
pl: Kliknięcie

en: history
pl: historia

en: Websites
pl: Strony

en: Toolbar
pl: Pasek administracyjny

en: priority
pl: priorytet

en: Confirmed
pl: Potwierdzone

en: messaging
pl: wysyłanie wiadomości

en: Localization
pl: Lokalizacja

en: locale
pl: język

en: Draft
pl: Szkic

en: Tests
pl: Testy

en: label
pl: etykieta

en: Initializing.
pl: Inicjowanie.

en: form
pl: formularz

en: layout
pl: układ

en: Callback
pl: Wywołanie zwrotne

en: Education
pl: Edukacja

en: Fullscreen
pl: Pełen ekran

en: Verify
pl: Zweryfikować

en: Platform
pl: Platforma

en: Displays
pl: Formaty

en: filter
pl: filtr

en: Usernames
pl: Nazwy użytkowników

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Cookie
pl: Ciasteczko

en: Compact
pl: Kompaktowy

en: Fieldset
pl: Grupa pól

en: Dependency
pl: Zależność

en: Resource
pl: Zasób

en: folder
pl: katalog

en: language
pl: język

en: Locales
pl: Języki

en: Transliterate
pl: Przeprowadź transliterację

en: Names
pl: Nazwy

en: Styles
pl: Style

en: transactions
pl: transakcje

en: transaction
pl: transakcja

en: Interface
pl: Interfejs

en: Serialized
pl: Zserializowane

en: support
pl: wsparcie

en: Alert
pl: Ostrzeżenie

en: Authorizations
pl: Autoryzacje

en: Numbers
pl: Numery

en: cache
pl: pamięć podręczna

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Elements
pl: Elementy

en: Facility
pl: Obiekt

en: Library
pl: Biblioteka

en: Progress
pl: Postęp

en: features
pl: funkcjonalności

en: dependencies
pl: zależności

en: Unique
pl: Unikalne

en: styles
pl: style

en: templates
pl: szablony

en: Libraries
pl: Biblioteki

en: feeds
pl: kanały

en: Dependencies
pl: Zależności

en: languages
pl: języki

en: profiles
pl: profile

en: messages
pl: wiadomości

en: Entities
pl: Encje

en: E-mails
pl: E-maile

en: static
pl: statyczne

en: Energy
pl: Energia

en: draft
pl: szkic

en: item | items
pl[0]: pozycja
pl[1]: pozycje
pl[2]: pozycji

en: Interfaces
pl: Interfejsy

en: weather
pl: pogoda

en: statistics
pl: statystyki

en: layouts
pl: układy

en: contexts
pl: konteksty

en: Checklist
pl: Checklista

en: Places
pl: Miejsca

en: Hash
pl: Hasz

en: files
pl: pliki

en: Display:
pl: Wyświetlanie:

en: Panes
pl: Okna

en: teasers
pl: zajawek

en: titles
pl: tytułów

en: endpoint
pl: punkt końcowy

en: entity
pl: encja

en: Checklists
pl: Checklisty

en: mapping
pl: mapowanie

en: entities
pl: encje

en: cookie
pl: ciasteczko

en: industry
pl: przemysł

en: blocks
pl: bloki

en: Reduce
pl: Zmniejsz

en: maximum
pl: maksimum

en: Dropbutton
pl: Przycisk rozwijany

en: Serializer
pl: Serializator

en: menus
pl: menu

en: Toolkit
pl: Zestaw narzędzi

[ctx: Validation]
en: Range
pl: Zakres

en: Serialization
pl: Serializacja

[ctx: With components]
en: Extend
pl: Rozszerz

en: Formula
pl: Formuła

en: Workspaces
pl: Obszary robocze

en: workspace
pl: obszar roboczy

en: workspaces
pl: obszary robocze

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
pl: Wersja robocza
