Terminology (one-word long strings) (8.x-0.1-alpha11) - en to ps translation catalogue (181 entries)

en: photos
ps: انځورونه

en: tags
ps: نيښلوني

en: cloud
ps: اوريځ

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Next
ps: بل

en: Pages
ps: پاڼې

en: Status
ps: حالت

en: E-mail
ps: بریښنالیک

en: Approve
ps: منل

en: Delete
ps: ړنګول

en: Submit
ps: ولیګه

en: Content
ps: منځپانګه

en: Attribute
ps: ځانتيا

en: Value
ps: بيه

en: Username
ps: کارن نوم

en: Group
ps: ګروپ

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: Replies
ps: ځوابونه

en: yes
ps: هو

en: List
ps: لړ

en: Subject
ps: موضوع

en: Actions
ps: چارې

en: Confirm
ps: تاييد

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: Public
ps: ټوليز

en: more
ps: نور

en: Enable
ps: سالول

en: Disable
ps: ناتوانه

en: Article
ps: مقاله

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Administration
ps: پازوالنه

en: Comments
ps: څرګندونې

en: More
ps: نور

en: Action
ps: چار

en: new
ps: نوی

en: Tags
ps: بچوي

en: Taxonomy
ps: دژوو يابوټو دويش (ټکسانومي)

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Download
ps: ښکته کړئ

en: updated
ps: اوسمهالیز شو

en: Overview
ps: پاسلیدنه

en: File
ps: دوتنه

en: Tag
ps: بچوۍ

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Size
ps: كچه

en: Links
ps: تړوني

en: Search
ps: لټون

en: Weekly
ps: اونيز

en: Monthly
ps: میاشتنی

en: None
ps: هېڅ يو

en: default
ps: تلواله

en: Message
ps: پيغام

en: Password
ps: پټ توری

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Weight
ps: وزن

en: Variable
ps: بدلیده

en: Link
ps: تړونی

en: Image
ps: انځور

en: Center
ps: منځ

en: Types
ps: ډولونه

en: Required
ps: غوښتى

en: Category
ps: ټولی

en: Name
ps: نوم

en: Import
ps: واردول

en: Export
ps: بهرول

en: Default
ps: تلواله

en: Summary
ps: لنډیز

en: Time
ps: وخت

en: Views
ps: ليدنې

en: View
ps: ليد

en: Format
ps: بڼه

en: History
ps: تاريخ

en: Menu
ps: غورنۍ

en: never
ps: هيڅکله

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: Text
ps: متن

en: Theme
ps: ویینه

en: aggregator
ps: غونډونکی

en: Statistics
ps: احسائيه

en: Unknown
ps: ناپیژنده

en: Mail
ps: بریښنالیک

en: User
ps: غړی

en: Configure
ps: سازول

en: Email
ps: بریښنالیک

en: Error
ps: تیروتنه

en: no
ps: نه

en: All
ps: ټول

en: Year
ps: کال

en: Block
ps: غونډ

en: Page
ps: پاڼه

en: Host
ps: کوربه

en: Never
ps: هيڅکله

en: Footer
ps: پښۍ

en: Custom
ps: خپلېخوښه

en: Comment
ps: تبصره

en: Hostname
ps: کوربه نوم

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Filter
ps: چاڼ

en: Items
ps: توکي

en: Width
ps: پلنوالى

en: Height
ps: لوړوالی

en: Month
ps: میاشت

en: Widget
ps: کاروونی

en: next
ps: بل

en: Day
ps: ورځ

en: Configuration
ps: سازول

en: Attributes
ps: ځانتياوې

en: Role
ps: ونډه

en: Users
ps: غړي

en: Cache
ps: پټياد

en: Argument
ps: استدلال

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Install
ps: لګول

en: Tools
ps: توكي

en: Arguments
ps: استدلالونه

en: Filters
ps: چاڼونه

en: Optional
ps: اختياري

en: Random
ps: ناټاكلى

en: Key
ps: کيلی

en: Source
ps: سرچينه

en: published
ps: خپاره شوي

en: Undo
ps: ناکړ

en: Activity
ps: چارندتیا

en: Lists
ps: لړونه

en: Query
ps: پوښتنه

en: day
ps: ورځ

en: month
ps: میاشت

en: year
ps: کال

en: hour
ps: کړی

en: Hour
ps: ګړی

en: Minute
ps: دقيقه

en: Second
ps: دوهم

en: Posts
ps: ليکنې

en: author
ps: ليكوال

en: Empty
ps: تش

en: Seconds
ps: سانیې

en: Binary
ps: دويال (Binary)

en: Style
ps: ډول

en: Forums
ps: هجره (بحث فورمونه)

en: Permissions
ps: اجازې

en: Plugin
ps: لګون

en: Authentication
ps: تصدیق

en: width
ps: پلنوالى

en: height
ps: لوړوالی

en: Formats
ps: بڼې

en: New
ps: نوی

en: Themes
ps: ویینې

en: Sticky
ps: سريښناک

en: Tabs
ps: ټوپونه

en: Select
ps: غوره

en: Variables
ps: بدلیدنې

en: Plugins
ps: لګونونه

en: Translation
ps: ژباړه

en: Blocks
ps: غونډونه

en: Menus
ps: غورنۍ

en: Permission
ps: اجازه

en: Reply
ps: ځواب

en: empty
ps: تش

en: Aggregator
ps: غونډونکی

en: Featured
ps: ځانګړي

en: types
ps: ډولونه

en: Any
ps: هر

en: Validator
ps: تاییدونکی

en: Boolean
ps: هو-نه ييز (Boolean)

en: Bundles
ps: بنډلونه

en: Bundle
ps: بنډل

en: Toolbar
ps: توکپټه

en: Usernames
ps: کارن نومونه

en: Styles
ps: ډولونه

en: Alert
ps: خبراوى

en: Libraries
ps: کتابتونونه

en: titles
ps: سرلیکونه

en: Passwords
ps: پټ توري
