Terminology (one-word long strings) (8.x-0.1-alpha12) - en to br translation catalogue (55 entries)

en: photos
br: skeudennoù

en: sets
br: teskadoù

en: list
br: listenn

en: tags
br: gerioù-alc'hwez

en: cloud
br: koumoulenn

en: Forms
br: Furmskridoù

en: Focus
br: Fokus

en: Home
br: Degemer

en: Title
br: Titl

en: Body
br: Korf

en: Images
br: Skeudennoù

en: Previous
br: Diarog

en: Next
br: Da heul

en: user
br: implijer

en: Pages
br: Pajennoù

en: enable
br: gweredekaat

en: delete
br: dilemel

en: Status
br: Statud

en: Administer
br: Merour

en: Register
br: Koumanantiñ

en: Delete
br: Dilemel

en: Username
br: Anv implijer

en: Development
br: Diorren

en: yes
br: ya

en: Subject
br: Danvez

en: Administration
br: Mererezh

en: Yes
br: Ya

en: No
br: Nann

en: Homepage
br: Pajenn degemer

en: Edit
br: Kemmañ

en: Search
br: Enklask

en: Password
br: Ger-tremen

en: Types
br: Doareoù

en: Settings
br: Arventennoù

en: Import
br: Enporzh

en: Update
br: Hizivadenn

en: View
br: Gwel

en: Menu
br: Lañser

en: Text
br: Testenn

en: Mail
br: Postel

en: Email
br: Chomlec'h postel

en: Node
br: Skoulm

en: Page
br: Pajenn

en: Filter
br: Sil

en: Maximum
br: D'ar muiañ

en: home
br: degemer

en: String
br: Chadenn arouezennoù

en: Tools
br: Ostilhoù

en: Hour
br: eurvezh

en: Minute
br: munutenn

en: Permissions
br: Aotreoù

en: Plugin
br: Lugant

en: Minimum
br: Izek

en: Mapping
br: Kartennadurezh

en: Administrator
br: Melestrer
