Terminology (one-word long strings) (8.x-0.1-alpha12) - en to fi translation catalogue (713 entries)

en: photos
fi: kuvat

en: sets
fi: kokoelmat

en: list
fi: luettelo

en: tags
fi: tunnisteet

en: cloud
fi: pilvi

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Focus
fi: Aktivointi

en: Home
fi: Etusivu

en: Slideshow
fi: Diaesitys

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Images
fi: Kuvat

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: user
fi: käyttäjä

en: toolbar
fi: työkalupalkki

en: plugins
fi: liitännäiset

en: select
fi: valitse

en: Pages
fi: Sivut

en: enabled
fi: käytössä

en: weight
fi: paino

en: plugin
fi: liitännäiset

en: enable
fi: ota käyttöön

en: context
fi: konteksti

en: delete
fi: poista

en: title
fi: otsikko

en: size
fi: koko

en: value
fi: arvo

en: Status
fi: Tila

en: Administer
fi: Ylläpito

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Prefix
fi: Etuliite

en: Suffix
fi: Jälkiliite

en: approve
fi: hyväksy

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: Approve
fi: Hyväksy

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: approval
fi: hyväksyntä

en: denial
fi: kieltävä vastaus

en: Attribute
fi: Attribuutti

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Gross
fi: Brutto

en: Item
fi: Nimike

en: Payer
fi: Maksaja

en: Private
fi: Yksityinen

en: Accents
fi: Korostukset

en: content
fi: sisältö

en: Development
fi: Kehitys

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Is
fi: On

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Replies
fi: Vastaukset

en: Closed
fi: Suljettu

en: subscribe
fi: tilaa

en: yes
fi: kyllä

en: Subscribers
fi: Tilaajat

en: List
fi: Lista

en: Faces
fi: Kasvoja

en: Subject
fi: Aihe

en: closed
fi: suljettu

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Subscribe
fi: Tilaa

en: Unsubscribe
fi: Peru tilaus

en: manager
fi: manageri

en: administrator
fi: ylläpitäjä

en: unsubscribe
fi: peruuta tilaus

en: deny
fi: estä

en: admin
fi: ylläpitäjä

en: Manager
fi: Manageri

en: Age
fi: Ikä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Public
fi: Julkinen

en: Audience
fi: Yleisö

en: Log
fi: Loki

en: feed
fi: syöte

en: page
fi: sivu

en: more
fi: lisää

en: Manager:
fi: Manageri:

en: website
fi: verkkosivusto

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: optional
fi: valinnainen

en: required
fi: pakollinen

en: Article
fi: Artikkeli

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Articles
fi: Artikkelit

en: Administration
fi: Ylläpito

en: footer
fi: alatunniste

en: Comments
fi: Kommentit

en: Wishlist
fi: Toivelista

en: Currency
fi: Valuutta

en: Priority
fi: Tärkeys

en: More
fi: Lisää

en: Action
fi: Toiminto

en: Cost
fi: Maksu

en: Quantity
fi: Määrä

en: On
fi: Käytössä

en: For
fi: &nbsp;

en: unknown
fi: tuntematon

en: Requested
fi: Pyydetty

en: Purchased
fi: Ostettu

en: new
fi: uudet

en: error
fi: virhe

en: Tags
fi: Tagit

en: random
fi: satunnainen

en: Taxonomy
fi: Luokittelu

en: Logging
fi: Lokit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: cron
fi: cron-ajastin

en: Ash
fi: Tuhkanharmaa

en: Aquamarine
fi: Akvamariini

en: Greenbeam
fi: Vihersäde

en: Mediterrano
fi: Välimerellinen

en: Mercury
fi: Elohopea

en: Nocturnal
fi: Yöllinen

en: Olivia
fi: Oliivinvihreä

en: ERROR
fi: VIRHE

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: License
fi: Lisenssi

en: Screenshots
fi: Kuvakaappaukset

en: Resources
fi: Resurssit

en: project
fi: projekti

en: Projects
fi: Projektit

en: Project
fi: Projekti

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Download
fi: Lataa

en: Version
fi: Versio

en: Go
fi: Mene

en: view
fi: näkymä

en: unpublished
fi: julkaisematon

en: updated
fi: päivitetty

en: created
fi: luotu

en: Overview
fi: Yleiskatsaus

en: all
fi: kaikki

en: File
fi: Tiedosto

en: Tag
fi: Tagi

en: Login
fi: Kirjaudu

en: version
fi: versio

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Links
fi: Linkit

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Hourly
fi: Tunneittain

en: Daily
fi: Päivittäin

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: None
fi: Ei mitään

en: Scheme
fi: Skeema

en: default
fi: oletus

en: Test
fi: Testi

en: Logs
fi: Loki

en: Number
fi: Numero

en: Message
fi: Viesti

en: Response
fi: Vastaus

en: Password
fi: Salasana

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Weather
fi: Sää

en: Country
fi: Maa

en: Place
fi: Paikkakunta

en: Weight
fi: Paino

en: Overcast
fi: Pilvistä

en: rain
fi: sataa

en: Calm
fi: Tyyntä

en: North
fi: Pohjoinen

en: Northeast
fi: Koillinen

en: East
fi: Itä

en: Southeast
fi: Kaakko

en: South
fi: Etelä

en: Southwest
fi: Lounas

en: West
fi: Länsi

en: Northwest
fi: Luode

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Quote
fi: Lainaus

en: Link
fi: Linkki

en: Image
fi: Kuva

en: Center
fi: Keskellä

en: Container
fi: Säiliö

en: Types
fi: Tyypit

en: Hierarchy
fi: Hierarkia

en: Single
fi: Yksinkertainen

en: Multiple
fi: Monivalinta

en: Synonyms
fi: Synonyymit

en: Required
fi: Pakollinen

en: root
fi: juuri

en: Parent
fi: Isäntä

en: Parents
fi: Ylätermit

en: Depth
fi: Syvyys

en: none
fi: ei yhtään

en: Category
fi: Kategoria

en: Containers
fi: Säiliöt

en: Settings
fi: Asetukset

en: Feed
fi: Syöte

en: One
fi: Yksi

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: installed
fi: asennettu

en: uninstalled
fi: poistettu

en: up
fi: ylös

en: Import
fi: Tuo

en: Book
fi: Kirja

en: Export
fi: Vie

en: settings
fi: asetukset

en: Back
fi: Takaisin

en: Field
fi: Kenttä

en: (none)
fi: (ei mitään)

en: category
fi: kategoria

en: Outline
fi: Hierarkia

en: Orphans
fi: Isännättömät

en: header
fi: ylätunniste

en: Label
fi: Tunnus

en: Changes
fi: Muutokset

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: username
fi: käyttäjätunnus

en: password
fi: salasana

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Font
fi: Fontti

en: Default
fi: Oletus

en: Background
fi: Tausta

en: Summary
fi: Yhteenveto

en: Move
fi: Siirrä

en: Update
fi: Päivitys

en: Open
fi: Avoin

en: Blank
fi: Tyhjä

en: Top
fi: Ylhäällä

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: Sunday
fi: Sunnuntai

en: Monday
fi: Maanantai

en: Tuesday
fi: Tiistai

en: Wednesday
fi: Keskiviikko

en: Thursday
fi: Torstai

en: Friday
fi: Perjantai

en: Saturday
fi: Lauantai

en: Core
fi: Ydin

en: Time
fi: Aika

en: week
fi: viikko

en: Views
fi: Näkymät

en: remove
fi: poista

en: View
fi: Näytä

en: Format
fi: Muoto

en: History
fi: Historia

en: Dimensions
fi: Mittasuhteet

en: Modules
fi: Moduulit

en: Section
fi: Osio

en: forum
fi: foorumi

en: key
fi: avain

en: link
fi: linkki

en: Display
fi: Näyttö

en: Menu
fi: Valikko

en: search
fi: hae

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: never
fi: ei koskaan

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: mail
fi: posti

en: Updated
fi: Päivitetty

en: actions
fi: toimenpiteet

en: Text
fi: Teksti

en: Theme
fi: Teema

en: Layout
fi: Ulkoasu

en: style
fi: tyyli

en: aggregator
fi: syötteiden kerääjä

en: blogs
fi: blogit

en: theme
fi: teema

en: Updates
fi: Päivitykset

en: Component
fi: Komponentti

en: Components
fi: Komponentit

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Titles
fi: Otsikot

en: blog
fi: blogi

en: type
fi: tyyppi

en: Mail
fi: Sähköposti

en: User
fi: Käyttäjä

en: action
fi: toiminto

en: Configure
fi: Määrittele

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Files
fi: Tiedostot

en: file
fi: tiedosto

en: status
fi: tila

en: Error
fi: Virhe

en: Options
fi: Valinnat

en: no
fi: ei

en: Created
fi: Luotu

en: Activated
fi: Aktivoitu

en: Expanded
fi: Laajennettu

en: outline
fi: ääriviivat

en: administer
fi: hallitse

en: All
fi: Kaikki

en: hours
fi: tunnit

en: days
fi: päivät

en: Post
fi: Kirjoitus

en: Year
fi: Vuosi

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Breadcrumb
fi: Murupolku

en: Mission
fi: Tehtävä

en: Site
fi: Sivusto

en: Database
fi: Tietokanta

en: Module
fi: Moduuli

en: Host
fi: Isäntä

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Custom
fi: Oma

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Comment
fi: Kommentti

en: Hostname
fi: Verkkotunnus

en: Published
fi: Julkaistu

en: Cacheable
fi: Välimuistitettava

en: Filter
fi: Suodatus

en: Locale
fi: Lokalisointi

en: Fields
fi: Kentät

en: Contains
fi: Sisältää

en: configure
fi: Muokkaa

en: Items
fi: Aiheet

en: Nodes
fi: Solmut

en: Up
fi: Ylös

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Maximum
fi: Suurin

en: download
fi: lataa

en: dimensions
fi: koot

en: help
fi: ohje

en: login
fi: kirjaudu

en: Month
fi: Kuukausi

en: Widget
fi: Widgetti

en: groups
fi: ryhmät

en: Address
fi: Osoite

en: email
fi: sähköpostiosoite

en: Code
fi: Koodi

en: operations
fi: toiminnot

en: next
fi: seuraava

en: Members
fi: Jäsenet

en: node
fi: solmu

en: directory
fi: hakemisto

en: Directory
fi: Hakemisto

en: group
fi: ryhmä

en: Week
fi: Viikko

en: Day
fi: Päivä

en: Start
fi: Alkaa

en: Verbose
fi: Näytä muutokset

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Forum
fi: Foorumi

en: Configuration
fi: Asetukset

en: Note
fi: Huomaa

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: Role
fi: Rooli

en: Deny
fi: Estetty

en: Messaging
fi: Yksityisviestit

en: months
fi: kuukausia

en: Blog
fi: Blogi

en: reset
fi: nollaa

en: Class
fi: Luokka

en: String
fi: Merkkijono

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Clicks
fi: Klikkaukset

en: Cache
fi: Välimuisti

en: Argument
fi: Argumentti

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Checkout
fi: Kassalle

en: description
fi: kuvaus

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: Install
fi: Asenna

en: Tools
fi: Työkalut

en: Tab
fi: Välilehti

en: Option
fi: Vaihtoehto

en: Arguments
fi: Argumentit

en: Operator
fi: Operaattori

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Random
fi: Satunnainen

en: false
fi: epätosi

en: true
fi: tosi

en: top
fi: ylös

en: Profile
fi: Profiili

en: module
fi: moduuli

en: text
fi: teksti

en: Process
fi: Suorita

en: Expires
fi: Vanhenee

en: filters
fi: suodattimet

en: fields
fi: kentät

en: Flag
fi: Lippu

en: Operation
fi: Toimenpide

en: reply
fi: vastaa

en: Function
fi: Funktio

en: Weeks
fi: Viikot

en: Defaults
fi: Oletusasetukset

en: Additional
fi: Lisäarvot

en: Collapsed
fi: Pienennetty

en: Labels
fi: Osoitelaput

en: comments
fi: kommentit

en: duplicate
fi: kopioi

en: Root
fi: Päätaso

en: seconds
fi: sekuntia

en: minute
fi: minuutti

en: minutes
fi: minuutti / minuutit

en: Key
fi: Avain

en: block
fi: lohko

en: Change
fi: Muuta

en: message
fi: viesti

en: Messages
fi: Viestit

en: Tokens
fi: Merkit

en: Token
fi: Muuttuja

en: Countries
fi: Maat

en: Sources
fi: Lähteet

en: 1 item | @count items
fi[0]: 1 aihe
fi[1]: @count aihetta

en: menu
fi: valikko

en: next ›
fi: seuraava ›

en: update
fi: päivitä

en: Source
fi: Lähde

en: published
fi: julkaistu

en: Undo
fi: Kumoa

en: tokens
fi: merkit

en: Expired
fi: Vanhentunut

en: Languages
fi: Kielet

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Feature
fi: Ominaisuus

en: Activity
fi: Aktiivisuus

en: Lists
fi: Listat

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Query
fi: Kysely

en: day
fi: päivä

en: hour
fi: tunti

en: Hour
fi: Tunti

en: Minute
fi: Minuutti

en: Second
fi: Sekunti

en: body
fi: sisältö

en: Posts
fi: Kirjoitukset

en: Controls
fi: Hallintavaihtoehdot

en: author
fi: kirjoittaja

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Empty
fi: Tyhjä

en: any
fi: mikä tahansa

en: Days
fi: Päivät

en: Months
fi: Kuukaudet

en: Selector
fi: Valitsin

en: views
fi: näkymät

en: Extend
fi: Laajenna

en: profile
fi: profiili

en: Hours
fi: Tunnit

en: Seconds
fi: Sekunnit

en: role
fi: rooli

en: open
fi: avoin

en: Binary
fi: Binääri

en: Blogs
fi: Blogit

en: Books
fi: Kirjat

en: Style
fi: Tyyli

en: change
fi: muuta

en: Forums
fi: Foorumit

en: Session
fi: Sessio

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: e-mail
fi: sähköposti

en: roles
fi: roolit

en: Installed
fi: Asennettu

en: permission
fi: käyttöoikeus

en: Membership
fi: Jäsenyys

en: Duplicate
fi: Monista

en: options
fi: asetukset

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Completed
fi: Valmis

en: Testing
fi: Testaus

en: completed
fi: päätetty

en: Authentication
fi: Tunnistaminen

en: Templates
fi: Mallinteet

en: Gray
fi: Harmaa

en: Purple
fi: Violetti

en: width
fi: leveys

en: height
fi: korkeus

en: Formats
fi: Muodot

en: New
fi: Uusi

en: flag
fi: lippu

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: image
fi: kuva

en: images
fi: kuvat

en: Quota
fi: Kiintiö

en: Themes
fi: Teemat

en: Translations
fi: Käännökset

en: Story
fi: Artikkeli

en: Minutes
fi: Minuutit

en: comment
fi: kommentti

en: Join
fi: Liity

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: by
fi: Kirjoittanut

en: Hits
fi: Osumia

en: sticky
fi: kiinnitetty

en: Sticky
fi: Kiinnitetty

en: cancel
fi: peruuta

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: logs
fi: logit

en: disable
fi: pois käytöstä

en: date
fi: päiväys

en: Limits
fi: Rajat

en: Photo
fi: Valokuva

en: Sets
fi: Asetuskomentoja

en: Cloud
fi: Pilvi

en: responses
fi: vastaukset

en: Select
fi: Valitse

en: is
fi: on

en: log
fi: lokiin

en: small
fi: pieni

en: large
fi: suuri

en: Information
fi: Tietoa

en: Variables
fi: Muuttujat

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Authors
fi: Alkuperäinen tekijä

en: Strings
fi: Merkkijonot

en: translation
fi: käännös

en: Translation
fi: Käännös

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Menus
fi: Valikot

en: Pink
fi: Vaaleanpunainen

en: fieldset
fi: kenttäryhmä

en: Minimum
fi: Pienin

en: Form
fi: Kaavake

en: Publish
fi: Julkaise

en: Canceled
fi: Peruutettu

en: years
fi: vuosia

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: test
fi: testaa

en: parent
fi: isäntä

en: Two
fi: Kaksi

en: Three
fi: Kolme

en: arguments
fi: argumentti

en: Green
fi: Vihreä

en: Sections
fi: Osiot

en: Profiles
fi: Profiilit

en: Reply
fi: Vastaa

en: Mapping
fi: Kartoitus

en: Installation
fi: Asennus

en: Orange
fi: Oranssi

en: Uppercase
fi: Muunna isoiksi kirjaimiksi

en: Directories
fi: Hakemistot

en: Extension
fi: Tiedostopääte

en: Server
fi: Palvelin

en: Services
fi: Palvelut

en: Keys
fi: Avaimet

en: Unavailable
fi: Ei saatavilla

en: Screenshot
fi: Kuva

en: Drafts
fi: Luonnokset

en: Expand
fi: Laajenna

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Brand
fi: Brändi

en: Available
fi: Saatavilla

en: Contexts
fi: Kontekstit

en: Aggregate
fi: Aggregoi

en: Sizes
fi: Koot

en: Addresses
fi: Osoitteet

en: empty
fi: tyhjä

en: taxonomy
fi: luokittelu

en: Aggregator
fi: Uutisten kerääjä

en: Values
fi: Arvot

en: Build
fi: Rakenna

en: html
fi: HTML

en: Years
fi: Vuodet

en: Subscriber
fi: Tilaaja

en: Context
fi: Konteksti

en: Pager
fi: Sivutus

en: argument
fi: argumentti

en: Featured
fi: Esitelty

en: contains
fi: sisältää

en: legal
fi: oikeudellinen

en: Screen
fi: Ruutu

en: types
fi: tyypit

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: setting
fi: asetus

en: daily
fi: päivittäin

en: weekly
fi: viikoittain

en: Emails
fi: Sähköpostit

en: Authorization
fi: Vahvistus

en: Setting
fi: Asetus

en: Domains
fi: Domainit

en: string
fi: merkkijono

en: Cardinality
fi: Mahtavuus

en: Member
fi: Jäsen

en: Synchronize
fi: Synkronoi

en: Untranslated
fi: Kääntämättä

en: Errors
fi: Virheet

en: field
fi: kenttä

en: nodes
fi: solmut

en: Formatter
fi: Muokkaaja

en: Decline
fi: Hylkää

en: database
fi: tietokanta

en: Element
fi: Elementti

en: Fonts
fi: Fontit

en: Enter
fi: Syötä

en: VAT
fi: ALV

en: Importing
fi: Ladataan

en: Dates
fi: Päivämäärät

en: Validator
fi: Validoija

en: Gets
fi: Hakuja

en: Subtotal:
fi: Välisumma:

en: number
fi: numero

en: monthly
fi: kuukausittain

en: Widgets
fi: Widgetit

en: export
fi: lataa

en: Instances
fi: Instanssit

en: Flags
fi: Liput

en: Admin
fi: Ylläpito

en: permissions
fi: käyttöoikeuksia

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: Bundles
fi: Paketit

en: Bundle
fi: Paketti

en: host
fi: isäntä

en: Click
fi: Klikkaus

en: Toolbar
fi: Työkalupalkki

en: Alerts
fi: Hälytykset

en: Localization
fi: Lokalisointi

en: locale
fi: lokalisointi

en: Draft
fi: Keskeneräinen

en: Tests
fi: Testit

en: Mappings
fi: Kytkökset

en: notes
fi: ilmoitukset

en: label
fi: etiketti

en: radioactivity
fi: radioaktiivisuus

en: Radioactivity
fi: Radioaktiivisuus

en: Initializing.
fi: Aloitetaan

en: Providers
fi: Tarjoajat

en: form
fi: lomake

en: alert
fi: hälytys

en: layout
fi: ulkoasu

en: Callback
fi: Paluufunktio

en: Lowercase
fi: Muunna pieniksi kirjaimiksi

en: Fullscreen
fi: Kokoruututila

en: Verify
fi: Tarkista

en: Displays
fi: Näytöt

en: filter
fi: suodatin

en: Usernames
fi: Käyttäjänimet

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Compact
fi: Kompakti

en: Fieldset
fi: Kenttäryhmä

en: Dependency
fi: Riippuvuus

en: Resource
fi: Resurssi

en: Mask
fi: Peite

en: language
fi: kieli

en: Locales
fi: Lokaalit

en: book
fi: kirja

en: Transliterate
fi: Transliteroi

en: Styles
fi: Tyylit

en: Interface
fi: Käyttöliittymä

en: Serialized
fi: Serialisoitu

en: Alert
fi: Varoitus

en: Authorized
fi: Varmennettu

en: Taxonomies
fi: Luokittelut

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Elements
fi: Elementit

en: Facility
fi: Fasiliteetti

en: currency
fi: valuutta

en: Library
fi: Kirjasto

en: features
fi: ominaisuudet

en: Unique
fi: Yksilöllinen

en: token
fi: merkki

en: Seven
fi: Seitsemän

en: styles
fi: tyylit

en: templates
fi: templatet

en: Stream
fi: Streamaa

en: Libraries
fi: Kirjastot

en: feeds
fi: syötteet

en: Dependencies
fi: Riippuvuudet

en: profiles
fi: profiilit

en: Entities
fi: Entiteetit

en: E-mails
fi: Sähköpostit

en: static
fi: staattinen

en: draft
fi: keskeneräinen

en: item | items
fi[0]: tuote
fi[1]: tuotetta

en: Four
fi: Neljä

en: Pane
fi: Ruutu

en: Interfaces
fi: Rajapinnat

en: statistics
fi: tilastot

en: layouts
fi: ulkoasut

en: contexts
fi: kontekstit

en: Display:
fi: Näyttötapa:

en: Panes
fi: Näkymät

en: teasers
fi: lyhennelmät

en: titles
fi: otsikot

en: Endpoints
fi: Päätepisteet

en: entity
fi: entiteetti

en: resource
fi: resurssi

en: Sanitize
fi: Siisti

en: Instance
fi: Instanssi

en: currencies
fi: valuutat

en: Memberships
fi: Jäsenyydet

en: entities
fi: entiteettiä

en: Reduce
fi: Vähennä

en: Breakpoint
fi: Keskeytyskohta

en: Init
fi: Oletussähköposti

en: Serializer
fi: Sarjoittaja

en: Toolkit
fi: Työkalupakki

[ctx: Validation]
en: Range
fi: Vaihteluväli kontekstissa: Validointi

en: Serialization
fi: Sarjoitus

[ctx: With components]
en: Extend
fi: Laajenna

en: Formula
fi: Kaava

en: Carts
fi: Ostoskorit
