Terminology (one-word long strings) (8.x-0.1-alpha13) - en to fa translation catalogue (724 entries)

en: photos
fa: عکس‌ها

en: sets
fa: مجموعه‌ها

en: list
fa: فهرست

en: set:
fa: نشاندن:

en: tags
fa: برچسب‌ها

en: cloud
fa: ابر

en: tags:
fa: برچسب‌ها:

en: Forms
fa: فرم‌ها

en: Focus
fa: تمرکز کردن

en: Home
fa: خانه

en: Slideshow
fa: اسلایدشو

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Images
fa: تصاویر

en: Previous
fa: قبلی

en: Next
fa: بعدی

en: user
fa: کاربر

en: toolbar
fa: نوار ابزار

en: plugins
fa: افزونه‌ها

en: select
fa: انتخاب

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: function
fa: تابع - عملکرد

en: enabled
fa: فعال

en: weight
fa: وزن

en: plugin
fa: پلاگین

en: enable
fa: فعال‌سازی

en: context
fa: زمینه

en: delete
fa: حذف

en: title
fa: عنوان

en: size
fa: اندازه

en: value
fa: مقدار

en: Status
fa: وضعیت

en: Administer
fa: مدیریت

en: Register
fa: ثبت‌نام

en: Markup
fa: نشانه گذاری

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: approve
fa: موافقت

en: E-mail
fa: پست الکترونیکی

en: Approve
fa: موافقت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: approval
fa: موافقت

en: denial
fa: رد

en: Attribute
fa: مشخصه

en: Value
fa: مقدار

en: Totals
fa: مجموع

en: Username
fa: نام کاربری

en: Gross
fa: ناخالص

en: Item
fa: آیتم

en: Payer
fa: پرداخت کننده

en: Transactions
fa: تراکنش‌ها

en: By
fa: توسط

en: Private
fa: خصوصی

en: Accents
fa: تلفظ

en: content
fa: محتوا

en: Development
fa: توسعه

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Is
fa: هست

en: Group
fa: گروه

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Replies
fa: پاسخ‌ها

en: Closed
fa: بسته شده

en: subscribe
fa: اشتراک

en: yes
fa: بله

en: Subscribers
fa: مشترکین

en: List
fa: فهرست

en: Faces
fa: چهره‌ها

en: Subject
fa: موضوع

en: closed
fa: بسته شده

en: Actions
fa: عملکردها

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Confirm
fa: تایید

en: Cancel
fa: لغو

en: Remove
fa: حذف

en: Subscribe
fa: اشتراک

en: Unsubscribe
fa: لغو اشتراک

en: manager
fa: مدیر

en: administrator
fa: مدیریت

en: unsubscribe
fa: لغو اشتراک

en: deny
fa: رد کردن

en: admin
fa: مدیر

en: Manager
fa: مدیر

en: Age
fa: سن

en: Description
fa: توضیحات

en: Language
fa: زبان

en: Public
fa: عمومی

en: Audience
fa: مخاطب

en: Log
fa: گزارش

en: feed
fa: خوراک

en: page
fa: صفحه

en: more
fa: بیشتر

en: Manager:
fa: مدیر:

en: website
fa: وب‌سایت

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: optional
fa: اختیاری

en: required
fa: ضروری

en: Article
fa: مقاله

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Articles
fa: مقالات

en: Administration
fa: مدیریت

en: footer
fa: پاورقی

en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Currency
fa: واحد پول

en: Priority
fa: اولویت

en: More
fa: بیشتر

en: Action
fa: عملکرد

en: Cost
fa: هزینه

en: Quantity
fa: تعداد

en: On
fa: روشن

en: For
fa: برای

en: Purchased
fa: فروخته شد

en: new
fa: جدید

en: error
fa: خطا

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: random
fa: تصادفی

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: drupal
fa: دروپال

en: Logging
fa: ثبت کردن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: cron
fa: کرون

en: Ash
fa: خاکستر

en: Aquamarine
fa: کبود فام

en: Bluemarine
fa: آبی آسمانی

en: Greenbeam
fa: پرتوی سبز

en: Mediterrano
fa: مدیترانه‌ای

en: Mercury
fa: سیماب

en: Nocturnal
fa: شبانه

en: Olivia
fa: زیتونی

en: Homepage
fa: صفحه خانگی

en: License
fa: لایسنس

en: Resources
fa: منابع

en: Support
fa: پشتیبانی

en: Developers
fa: توسعه دهنده ها

en: project
fa: پروژه

en: Projects
fa: پروژه‌ها

en: Project
fa: پروژه

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Download
fa: دانلود

en: Version
fa: نسخه

en: Go
fa: برو

en: view
fa: مشاهده

en: unpublished
fa: منتشر نشده

en: updated
fa: به‌روز شد

en: created
fa: ایجاد شده

en: Releases
fa: انتشارها

en: Overview
fa: مرورکلی

en: all
fa: همه

en: File
fa: فایل

en: Tag
fa: برچسب

en: register
fa: ثبت ‌نام کردن

en: Login
fa: ورود

en: Edit
fa: ویرایش

en: Date
fa: تاریخ

en: Size
fa: اندازه

en: Links
fa: پیوندها

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Hourly
fa: ساعتی

en: Daily
fa: روزانه

en: Weekly
fa: هفتگی

en: Monthly
fa: ماهیانه

en: None
fa: هیچ

en: Scheme
fa: شماتیک

en: default
fa: پیش‌فرض

en: Test
fa: آزمایش

en: Logs
fa: وقایع ثبت شده

en: Number
fa: عدد

en: Message
fa: پیام

en: Response
fa: پاسخ

en: Password
fa: گذرواژه

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: Weather
fa: آب و هوا

en: Country
fa: کشور

en: Place
fa: محل

en: Weight
fa: وزن

en: Overcast
fa: ابر تیره

en: rain
fa: باران

en: Calm
fa: آرام

en: North
fa: شمال

en: Northeast
fa: شمال شرقی

en: East
fa: شرق

en: Southeast
fa: جنوب شرقی

en: South
fa: جنوب

en: Southwest
fa: شمال غربی

en: West
fa: غرب

en: Northwest
fa: شمال غربی

en: Variable
fa: متغیر

en: Quote
fa: نقل قول

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Center
fa: وسط

en: Container
fa: نگهدارنده

en: Types
fa: انواع

en: Hierarchy
fa: سلسله مراتب

en: Single
fa: تک

en: Multiple
fa: چندین

en: Synonyms
fa: مترادف‌ها

en: Required
fa: اجباری

en: root
fa: ریشه

en: Parent
fa: والد

en: Parents
fa: والدها

en: Depth
fa: عمق

en: none
fa: هیچ

en: Category
fa: دسته بندی

en: Containers
fa: محفظه

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Feed
fa: خوراک

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: up
fa: بالا

en: Import
fa: ورود

en: Book
fa: کتاب

en: Export
fa: استخراج

en: settings
fa: تنظیمات

en: Back
fa: بازگشت

en: categories
fa: دسته‌ها

en: Field
fa: فیلد

en: (none)
fa: هیچ

en: category
fa: دسته‌بندی

en: Outline
fa: سرفصل

en: On
fa: فعال

en: header
fa: سر صفحه

en: Label
fa: برچسب

en: Changes
fa: تغییرات

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Help
fa: راهنما

en: username
fa: نام کاربری

en: password
fa: گذرواژه

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: Default:
fa: پیش‌فرض:

en: Font
fa: فونت

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Background
fa: زمینه

en: Summary
fa: خلاصه

en: Move
fa: انتفال

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Wiki
fa: ویکی

en: Open
fa: باز

en: Blank
fa: خالی

en: Top
fa: بالا

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: Core
fa: هسته

en: High
fa: زیاد

en: Low
fa: کم

en: Archive
fa: آرشیو

en: Archives
fa: آرشیوها

en: Catalog
fa: کاتالوگ

en: Album
fa: آلبوم

en: Artist
fa: هنرمند

en: Icon
fa: شمایل

en: Schedule
fa: برنامه زمانی

en: Time
fa: زمان

en: week
fa: هفته

en: Views
fa: نماها

en: Access
fa: دسترسی

en: Add
fa: افزودن

en: remove
fa: حذف

en: Main
fa: اصلی

en: View
fa: مشاهده

en: Length
fa: طول

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Audio
fa: صوتی

en: Players
fa: اجرا کننده ها

en: History
fa: تاریخچه

en: tag
fa: برچسب

en: hidden
fa: مخفی

en: URL
fa: نشانی

en: Path
fa: مسیر

en: Dimensions
fa: ابعاد

en: Filename
fa: نام فایل

en: Sync
fa: همگام‌سازی

en: Vocabularies
fa: واژگان‌ها

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Section
fa: بخش

en: forum
fa: انجمن

en: Manage
fa: مدیریت

en: forums
fa: انجمن‌ها

en: Refresh
fa: تازه‌سازی

en: Region
fa: ناحیه

en: Visible
fa: نمایان

en: link
fa: پیوند

en: Anchor
fa: لنگر

en: Display
fa: نمایش

en: Menu
fa: منو

en: results
fa: نتایج

en: search
fa: جستجو

en: Teaser
fa: خلاصه

en: never
fa: هرگز

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: mail
fa: فرستادن

en: Event
fa: رویداد

en: Updated
fa: به‌روز

en: actions
fa: عملکردها

en: Text
fa: متن

en: Theme
fa: پوسته

en: Layout
fa: آرایش

en: name
fa: نام

en: add
fa: افزودن

en: aggregator
fa: گردآورنده

en: blogs
fa: وبلاگ‌ها

en: books
fa: کتاب‌ها

en: path
fa: مسیر

en: articles
fa: مقالات

en: theme
fa: پوسته

en: Timestamp
fa: الگوی زمانی

en: Keywords
fa: کلمات کلیدی

en: Updates
fa: به‌روزرسانی‌ها

en: <none>
fa: <هیچ>

en: Component
fa: جزء

en: Total
fa: مجموع

en: Unassign
fa: عزل

en: Unassigned
fa: تخصیص نیافته

en: Assigned
fa: اختصاص یافته

en: Status:
fa: وضعیت:

en: Issues
fa: پی آمدها

en: tasks
fa: وظایف

en: Components
fa: مؤلفه‌ها

en: Statistics
fa: آمار

en: Unknown
fa: نامشخص

en: Attachment
fa: پیوست

en: Issue
fa: پی آمد

en: Titles
fa: عناوین

en: Paths
fa: مسیرها

en: blog
fa: وبلاگ

en: type
fa: نوع

en: Mail
fa: ارسال پست

en: User
fa: کاربر

en: action
fa: عملکرد

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: file
fa: فایل

en: status
fa: وضعیت

en: Error
fa: خطا

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: no
fa: خیر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Node
fa: محتوا

en: Activated
fa: فعال‌شده

en: vocabularies
fa: واژگان

en: Expanded
fa: گسترده

en: outline
fa: رئوس مطالب

en: administer
fa: مدیریت

en: All
fa: همه

en: hours
fa: ساعت‌

en: days
fa: روزها

en: Post
fa: پست

en: Year
fa: سال

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر راهنما

en: Logo
fa: آرم

en: Mission
fa: رسالت

en: Site
fa: سایت

en: Database
fa: پایگاه داده

en: Drupal
fa: دروپال

en: Module
fa: ماژول

en: Host
fa: میزبان

en: Never
fa: هیچوقت

en: Header
fa: سربرگ

en: Footer
fa: پاورقی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Hostname
fa: نام میزبان

en: Published
fa: منتشر شده

en: Cacheable
fa: قابل ذخیره سازی

en: Filter
fa: فیلتر

en: Locale
fa: بومی سازی

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: Fields
fa: فیلدها

en: Contains
fa: شاملِ

en: Gallery
fa: گالری

en: configure
fa: پیکربندی

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: sources
fa: منابع

en: Up
fa: بالا

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Maximum
fa: حداکثر

en: help
fa: راهنما

en: home
fa: خانه

en: login
fa: لاگین

en: Month
fa: ماه

en: Widget
fa: ساختار

en: overview
fa: مرورکلی

en: Domain
fa: دامنه

en: Address
fa: نشانی

en: email
fa: پست الکترونیکی

en: total
fa: مجموع

en: Code
fa: کد

en: operations
fa: عملیات

en: By
fa: توسط

en: next
fa: بعدی

en: preview
fa: پیش‌نمایش

en: Members
fa: اعضا

en: node
fa: محتوا

en: directory
fa: دایرکتوری

en: Directory
fa: دایرکتوری

en: Day
fa: روز

en: Events
fa: رویدادها

en: Start
fa: شروع

en: End
fa: پایان

en: Downloads
fa: دانلودها

en: Forum
fa: انجمن

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Note
fa: یادداشت

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Role
fa: نقش

en: Deny
fa: رد کردن

en: Messaging
fa: تبادل پیام

en: Blog
fa: وبلاگ

en: reset
fa: بازنشانی

en: links
fa: پیوند‌ها

en: Class
fa: کلاس

en: String
fa: رشته

en: Users
fa: کاربران

en: Clicks
fa: کلیک‌ها

en: Cache
fa: حافظه موقت

en: Argument
fa: آرگومان

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Checkout
fa: تکمیل سفارش

en: description
fa: توضیحات

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Install
fa: نصب

en: Tools
fa: ابزارها

en: Tab
fa: زبانه

en: Option
fa: انتخاب

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: Operator
fa: عملگر

en: Filters
fa: فیلترها

en: Optional
fa: اختیاری

en: Random
fa: تصادفی

en: Template
fa: قالب

en: Profile
fa: نمایه

en: module
fa: ماژول

en: text
fa: متن

en: Process
fa: پردازش

en: expired
fa: منقضی شده

en: filters
fa: فیلترها

en: Task
fa: وظیفه

en: fields
fa: فیلدها

en: Flag
fa: علامت

en: Operation
fa: عملکرد

en: reply
fa: پاسخ

en: Function
fa: تابع

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: Labels
fa: برچسب‌ها

en: Folder
fa: پوشه

en: comments
fa: دیدگاه‌ها

en: Confirmation
fa: تایید

en: duplicate
fa: تکراری

en: Hidden
fa: پنهان

en: Attachments
fa: پیوست‌ها

en: Root
fa: ریشه

en: second
fa: دوم

en: minute
fa: دقیقه

en: minutes
fa: دقیقه

en: Key
fa: کلید

en: block
fa: بلوک

en: Change
fa: تغییر

en: message
fa: پیغام

en: Messages
fa: پیام‌ها

en: Tokens
fa: توکن‌ها

en: Token
fa: توکن

en: Countries
fa: کشورها

en: Feeds
fa: خوراک‌ها

en: Sources
fa: منابع

en: 1 item | @count items
fa[0]: 1 آیتم
fa[1]: @count آیتم

en: menu
fa: منو

en: next ›
fa: بعدی ›

en: update
fa: به‌روزرسانی

en: Result
fa: نتیجه

en: Source
fa: منبع

en: published
fa: منتشرشده

en: Undo
fa: باز گرداندن

en: Expired
fa: منقضی شده

en: Languages
fa: زبان‌ها

en: Features
fa: ویژگی‌ها

en: Activity
fa: فعالیت

en: Lists
fa: فهرست‌ها

en: Limit
fa: محدوده

en: Query
fa: پرس و جو

en: one
fa: یک

en: two
fa: دو

en: three
fa: سه

en: day
fa: روز

en: month
fa: ماه

en: year
fa: سال

en: hour
fa: ساعت

en: Hour
fa: ساعت

en: Minute
fa: دقیقه

en: Second
fa: ثانیه

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Controls
fa: کنترل‌ها

en: author
fa: نویسنده

en: Entity
fa: عنصر

en: Empty
fa: خالی

en: any
fa: همه

en: views
fa: نماها

en: Extend
fa: توسعه

en: profile
fa: نمایه

en: Hours
fa: ساعت

en: Seconds
fa: ثانیه

en: role
fa: نقش

en: archive
fa: بایگانی

en: Results
fa: نتایج

en: open
fa: باز

en: Binary
fa: باینری

en: Blogs
fa: وبلاگ‌ها

en: Books
fa: کتاب‌ها

en: Style
fa: سبک

en: change
fa: تغییر

en: Forums
fa: انجمن‌ها

en: Session
fa: نشست

en: Track
fa: پیگیری

en: Permissions
fa: مجوزها

en: e-mail
fa: پست الکترونیک

en: roles
fa: نقش‌ها

en: Cron
fa: کرون

en: Installed
fa: نصب شده

en: permission
fa: مجوز

en: on
fa: در

en: Plugin
fa: افزونه

en: Duplicate
fa: تکرار

en: options
fa: گزینه‌ها

en: Cart
fa: سبد خرید

en: Schedules
fa: زمان‌بندی‌ها

en: Subtotal
fa: جمع جزء

en: filename
fa: نام فایل

en: Completed
fa: تکمیل شد

en: Testing
fa: آزمایش

en: Unauthorized
fa: اهراز هویت نشده

en: Authentication
fa: بررسی هویت

en: Templates
fa: قالب‌ها

en: Gray
fa: خاکستری

en: width
fa: عرض

en: height
fa: ارتفاع

en: Formats
fa: قالب‌بندی‌ها

en: New
fa: جدید

en: summary
fa: خلاصه

en: flag
fa: علامت

en: Next ›
fa: بعدی >

en: image
fa: تصویر

en: images
fa: تصاویر

en: Themes
fa: پوسته‌ها

en: Translations
fa: ترجمه‌ها

en: Story
fa: روایت

en: Minutes
fa: دقیقه

en: Workspace
fa: فضای کار

en: comment
fa: دیدگاه

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: by
fa: توسط

en: publish
fa: انتشار

en: Hits
fa: بازدیدها

en: sticky
fa: ماندگار

en: Sticky
fa: ماندگار

en: Review
fa: بازبینی

en: cancel
fa: لغو

en: users
fa: کاربران

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: logs
fa: رویدادها

en: disable
fa: غیرفعال کردن

en: date
fa: تاریخ

en: Limits
fa: سقف‌ها

en: Select
fa: انتخاب

en: is
fa: است

en: small
fa: کوچک

en: large
fa: بزرگ

en: Information
fa: اطلاعات

en: Variables
fa: متغیرها

en: Tasks
fa: وظایف

en: Plugins
fa: افزونه‌ها

en: Strings
fa: عبارات

en: translation
fa: ترجمه

en: Translation
fa: ترجمه

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Menus
fa: منوها

en: Minimum
fa: حداقل

en: Form
fa: فرم

en: Publish
fa: انتشار

en: Canceled
fa: لغو شد

en: years
fa: سال‌ها

en: Permission
fa: مجوز

en: Next >
fa: بعدی >

en: parent
fa: والد

en: Participants
fa: مشارکت‌کننده‌گان

en: arguments
fa: آرگومان‌ها

en: Green
fa: سبز

en: Profiles
fa: نمایه‌ها

en: Reply
fa: پاسخ

en: Mapping
fa: نگاشت

en: Installation
fa: نصب

en: Grey
fa: خاکستری

en: Orange
fa: نارنجی

en: Extension
fa: پسوند

en: Keys
fa: کلیدها

en: Unavailable
fa: در دسترس نیست

en: membership
fa: عضویت

en: Screenshot
fa: عکس از صفحه

en: Drafts
fa: پیش‌نویس‌ها

en: Expand
fa: گسترش دادن

en: Administrator
fa: مدیر

en: Available
fa: در دسترس

en: Contexts
fa: زمینه‌ها

en: Aggregate
fa: انبوه

en: Addresses
fa: آدرس‌ها

en: empty
fa: خالی

en: Interests
fa: علاقه‌مندی‌ها

en: taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Aggregator
fa: گردآورنده

en: Duplicates
fa: تکراری ها

en: Values
fa: مقادیر

en: Subscriber
fa: مشترک

en: Context
fa: زمینه

en: Pager
fa: صفحه‌بند

en: Keyword
fa: کلید واژه

en: Featured
fa: ویژه

en: contains
fa: شامل

en: Headline
fa: عنوان

en: import
fa: وارد کردن

en: types
fa: انواع

en: passwords
fa: کلمه‌های عبور

en: Any
fa: هر

en: modules
fa: ماژول‌ها

en: themes
fa: پوسته‌ها

en: daily
fa: روزانه

en: weekly
fa: هفتگی

en: Setting
fa: تنظیمات

en: and
fa: و

en: unassign
fa: عزل

en: for
fa: برای

en: Synchronize
fa: همگام سازی

en: Untranslated
fa: ترجمه نشده

en: Errors
fa: خطاها

en: field
fa: فیلد

en: nodes
fa: گره ها

en: Release
fa: انتشار

en: Decline
fa: رد کردن

en: Fonts
fa: فونت‌ها

en: Currencies
fa: واحدهای پولی

en: Activities
fa: فعالیت‌ها

en: Enter
fa: ورود

en: vocabulary
fa: واژگان

en: VAT
fa: مالیات بر ارزش افزوده

en: Dates
fa: تاریخ‌ها

en: Validator
fa: اعتبارسنج

en: number
fa: شماره

en: monthly
fa: ماهانه

en: export
fa: صدور

en: Admin
fa: مدیر

en: permissions
fa: مجوزها

en: Autocomplete
fa: تکمیل خودکار

en: Boolean
fa: منطقی

en: Bundle
fa: بسته

en: host
fa: میزبان

en: Contributors
fa: مشارکت کنندگان

en: Toolbar
fa: نوار ابزار

en: Alerts
fa: اخطارها

en: Localization
fa: بومی سازی

en: locale
fa: منطقه

en: Draft
fa: پیش نویس

en: Tests
fa: تست‌ها

en: Initializing.
fa: پیاده سازی.

en: form
fa: فرم

en: alert
fa: اخطار

en: layout
fa: آرایش

en: Fullscreen
fa: تمام صفحه

en: Verify
fa: بررسی درستی

en: And
fa: و

en: Displays
fa: نمایش ها

en: filter
fa: فیلتر

en: Usernames
fa: نام‌های کاربری

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: Fieldset
fa: مجموعه فیلد

en: Dependency
fa: وابستگی

en: folder
fa: پوشه

en: language
fa: زبان

en: Locales
fa: مناطق

en: book
fa: کتاب

en: Styles
fa: استایل ها

en: Interface
fa: رابط

en: support
fa: پشتیبانی

en: Alert
fa: هشدار

en: Ready
fa: آماده

en: time
fa: زمان

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Elements
fa: عنصرها

en: hash
fa: کد گذاری

en: token
fa: رمز

en: Seven
fa: هفت

en: Dependencies
fa: وابستگی‌ها

en: profiles
fa: پروفایل‌ها

en: schedules
fa: زمان‌بندی‌ها

en: Entities
fa: موجودیت‌ها

en: E-mails
fa: پست‌های الکترونیکی

en: contributor
fa: عضو

en: statistics
fa: امار

en: layouts
fa: آرایش‌ها

en: pages
fa: صفحات

en: Display:
fa: نمایش:

en: component
fa: جزء

en: development
fa: توسعه

en: menus
fa: منوها

[ctx: With components]
en: Extend
fa: توسعه

en: Carts
fa: سبدهای خرید
