Terminology (one-word long strings) (8.x-0.1-alpha13) - en to se translation catalogue (93 entries)

en: photos
se: govat

en: cloud
se: balva

en: Home
se: Álgosiidu

en: Title
se: Bajilčala

en: Body
se: Gorut

en: Images
se: Govat

en: user
se: geavaheaddji

en: select
se: vállje

en: Pages
se: Siiddut

en: weight
se: deaddu

en: delete
se: sihko

en: size
se: sturrodat

en: Register
se: Ásat geavaheaddji

en: E-mail
se: Epoasta

en: Delete
se: Sihko

en: Content
se: Sisdoallu

en: approval
se: Dohkkeheapmi

en: Username
se: Geavahannamma

en: Groups
se: Joavkkut

en: Type
se: Šládja

en: Author
se: Čálli

en: Cancel
se: Hilggo

en: Description
se: Čilgehus

en: Language
se: Giella

en: Articles
se: Artihkkalat

en: new
se: ođđa

en: Yes
se: Jua

en: No
se: Ii

en: Download
se: Viečča fiilla

en: all
se: buot

en: File
se: Fiila

en: Login
se: Logge sisa

en: Edit
se: Rievdat

en: Date
se: Dáhton

en: Search
se: Oza

en: Password
se: Beassansátni

en: Image
se: Govva

en: Name
se: Namma

en: edit
se: rievdda

en: Field
se: Gieddi

en: Save
se: Vurke

en: Help
se: Veahkki

en: username
se: geavahannamma

en: password
se: čoavddasáni

en: Update
se: Ođasmahte

en: Relevancy
se: Relevánta

en: Sunday
se: Sotnabeaivi

en: Monday
se: Vuossárga

en: Tuesday
se: Maŋŋebárga

en: Wednesday
se: Gaskavahkku

en: Thursday
se: Duorastat

en: Friday
se: Bearjadat

en: Saturday
se: Lávvardat

en: Archive
se: Vuorká

en: Add
se: Lasit

en: View
se: Čájet

en: Format
se: Formáhtta

en: History
se: Historjá

en: results
se: bohtosat

en: Teaser
se: Ingreassa

en: Updated
se: Ođastuvvon

en: Text
se: Teaksta

en: books
se: girjjiid

en: articles
se: artihkkala

en: Attachment
se: Mielddus

en: Mail
se: E-boasta

en: User
se: Geavaheaddji

en: Created
se: Almmuhuvvon

en: All
se: Buot

en: Page
se: Siidu

en: Published
se: Almmuhuvvon

en: Fields
se: Giettit

en: next ›
se: boahtte ›

en: published
se: almmuhuvvon

en: Languages
se: Gielat

en: Results
se: Ohcanbohtosat

en: Books
se: Girjjit

en: images
se: govaid

en: Developer
se: Ovdánahtti

en: Hits
se: Bohtosat

en: Publish
se: Almmut

en: empty
se: guoros

en: and
se: ja

en: sunday
se: sotnabeaivi

en: monday
se: vuossárga

en: tuesday
se: maŋŋebárga

en: wednesday
se: gaskavahkku

en: thursday
se: duorastat

en: friday
se: bearjadat

en: saturday
se: lávvardat

en: filter
se: sirre

en: Subjects
se: Fágat

en: Hit
se: Boađus
