Terminology (one-word long strings) (8.x-0.1-alpha13) - en to my translation catalogue (246 entries)

en: photos
my: ဓာတ်ပုံများ

en: list
my: စာရင်း

en: tags:
my: ဆက်စပ် အကြောင်းအရာများ

en: Forms
my: ဖောင်များ

en: Focus
my: ဗဟို

en: Home
my: မူလနေရာ

en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

en: Body
my: စာကိုယ်

en: Images
my: ဓာတ်ပုံများ

en: Previous
my: ယခင်

en: Next
my: နောက်တစ်ခု

en: user
my: အသုံးပြုသူ

en: select
my: ရွေးပါ

en: Pages
my: စာမျက်နှာများ

en: delete
my: ဖျက်ရန်

en: title
my: ခေါင်းစဉ်

en: size
my: အရွယ်အစား

en: value
my: တန်ဖိုး

en: Status
my: အခြေအနေ

en: Administer
my: စီမံအုပ်ချုပ်သူ

en: Register
my: မှတ်ပုံတင်ရန်

en: E-mail
my: အီးမေးလ်

en: Delete
my: ပယ်ဖျက်

en: Submit
my: တင်သွင်းသည်

en: Operations
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Content
my: အကြောင်းအရာ

en: Value
my: တန်ဖိုး

en: Username
my: အမည်

en: Item
my: အချက်အလက်

en: Groups
my: အဖွဲ့များ

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: Author
my: စာရေးသူ

en: Closed
my: ပိတ်ပါ

en: yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: List
my: စာရင်း

en: Subject
my: အကြောင်း

en: Actions
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Cancel
my: ပယ်ဖျက်

en: Remove
my: ထုတ်ပယ်/ပယ်ဖျက်

en: administrator
my: အုပ်ချုပ်သူ

en: Age
my: အသက်

en: Description
my: ဖော်ပြချက်

en: Language
my: ဘာသာစကား

en: page
my: စာမျက်နှာ

en: more
my: ပို၍

en: optional
my: ရွေးချယ်ခွင့်

en: Article
my: ဆောင်းပါး

en: Disabled
my: ပိတ်ထားသည်

en: Administration
my: စီမံခန့်ခွဲခြင်း

en: Comments
my: မှတ်ချက်များ

en: More
my: ပို၍

en: Action
my: လုပ်ဆောင်ရန် (လုပ်ဆောင်ချက်)

en: new
my: အသစ်

en: error
my: မှားယွင်းချက်

en: Tags
my: Tag များ

en: Yes
my: ဟုတ်ကဲ့

en: No
my: မဟုတ်ဘူး

en: ERROR
my: အမှား

en: Homepage
my: မူလစာမျက်နှာ

en: Categories
my: အမျိုးအစားများ

en: Download
my: ဆွဲချရယူရန်

en: Go
my: သွားမည်

en: view
my: မြင်ကွင်း

en: updated
my: ပြုပြင်မွမ်းမံမှုပြုလုပ်ပြီး

en: all
my: အားလုံး

en: File
my: ဖိုင်

en: register
my: မှတ်ပုံတင်ရန်

en: Login
my: ဝင်ရောက်ရန်

en: Edit
my: ပြင်ရန်

en: Date
my: ရက်စွဲ

en: Size
my: အရွယ်အစား

en: Links
my: လင့်ခ်များ

en: Search
my: ရှာရန်

en: Reset
my: မူလပုံစံအတိုင်းပြန်ထားရန်

en: Hourly
my: နာရီ အလိုက်

en: Daily
my: နေ့စဉ်

en: Weekly
my: အပတ်စဉ်

en: Monthly
my: လစဉ်

en: None
my: တစ်ခုမှ မဟုတ်

en: mission
my: ရည်ရွယ်ချက်

en: Logs
my: မှတ်တမ်းများ

en: Number
my: နံပါတ်

en: Message
my: သတင်း

en: Password
my: စကားဝှက်

en: - None -
my: - တစ်ခုမှမဟုတ် -

en: Country
my: နိုင်ငံ

en: Place
my: နေရာ

en: Weight
my: အစဉ်

en: North
my: မြောက်

en: Northeast
my: အရှေ့မြောက်

en: East
my: အရှေ့

en: Southeast
my: အရှေ့တောင်

en: South
my: တောင်

en: Southwest
my: အနောက်တောင်

en: West
my: အနောက်

en: Northwest
my: အနောက်မြောက်

en: Link
my: အချိတ်အဆက် (အခြားစာမျက်နှာတစ်ခုခုသို့ ဆက်သွယ်ထားခြင်း)

en: Image
my: ပုံရိပ်

en: Center
my: ဗဟို

en: Types
my: အမျိုးအစားများ

en: Single
my: တစ်ခုတည်း

en: Multiple
my: အများအပြား

en: Required
my: မရှိမဖြစ်လုပ်ရမည်

en: none
my: ဘာတခုမှမရှိ

en: Settings
my: အစီအမံများ

en: Name
my: အမည်

en: edit
my: ပြင်ရန်

en: up
my: အပေါ်သို့

en: Import
my: သွင်းရန်

en: Book
my: စာအုပ်

en: Export
my: ပြန်ထုတ်ရန်

en: Back
my: နောက်သို့

en: Label
my: အညွန်း

en: Preview
my: အစမ်းကြည့်ရန်

en: Save
my: သိမ်းပါ

en: Help
my: အကူအညီ

en: True
my: အမှန်

en: False
my: အမှား

en: Font
my: စာလုံး

en: Summary
my: အကျဉ်းချုပ်

en: Update
my: ပြုပြင်မွမ်းမံ

en: Open
my: ဖွင့်ပါ/ဖွင့်သည်။

en: Blank
my: အလွတ်

en: Top
my: အပေါ်သို့

en: Small
my: အသေး

en: Large
my: အကြီး

en: Sunday
my: တနင်္ဂနွေနေ့

en: Monday
my: တနင်္လာနေ့

en: Tuesday
my: အင်္ဂါနေ့

en: Wednesday
my: ဗုဒ္ဓဟူးနေ့

en: Thursday
my: ကြာသပတေးနေ့

en: Friday
my: သောကြာနေ့

en: Saturday
my: စနေနေ့

en: Core
my: အူကြောင်း

en: Album
my: အယ်လ်ဘမ်

en: Time
my: အချိန်

en: Views
my: မြင်ကွင်းများ

en: Add
my: အသစ်ထပ်ပေါင်းပါ

en: View
my: မြင်ကွင်း

en: Length
my: အရှည်

en: Format
my: ပုံစံ

en: History
my: သမိုင်းမှတ်တမ်း

en: hidden
my: ဖုံးကွယ်ထားသည်

en: URL
my: လိပ်စာ URL

en: Path
my: တည်ရှိရာလမ်းကြောင်း

en: Filename
my: ဖိုင်အမည်

en: Modules
my: Module များ

en: forum
my: ဖိုရမ်

en: Manage
my: စီမံခန့်ခွဲရန်

en: Region
my: နယ်ပယ်

en: Visible
my: မြင်တွေ့နိုင်သည်

en: link
my: လင့်ခ်

en: Menu
my: မီနူး

en: results
my: ရလာဒ်များ

en: search
my: ရှာဖွေရန်

en: Teaser
my: နမူနာဖော်ပြချက်

en: never
my: ဘယ်တော့မှ

en: mail
my: စာပို့ခြင်း

en: actions
my: ဆောင်ရွက်ချက်များ

en: Timestamp
my: အချိန်

en: Keywords
my: သော့ချက်စာလုံးများ

en: Unknown
my: မသိနိုင်သော

en: User
my: အသုံးပြုသူ

en: action
my: လုပ်ဆောင်ချက်

en: file
my: ဖိုင်

en: Error
my: အမှား

en: Options
my: ရွေးချယ်နိုင်သည့်အရာများ

en: no
my: မဟုတ်/မလုပ်

en: Year
my: နှစ်

en: Page
my: စာမျက်နှာ

en: Mission
my: ရည်မှန်းချက်

en: Never
my: ဘယ်တော့မှ

en: Header
my: ခေါင်းပိုင်း

en: Footer
my: ခြေပိုင်း

en: Roles
my: အဆင့်သတ်မှတ်ချက်များ

en: Comment
my: မှတ်ချက်

en: Published
my: Publish လုပ်ပြီး

en: Items
my: အချက်အလက်များ

en: Up
my: အပေါ်သို့

en: Maximum
my: အမြင့်ဆုံး

en: help
my: အကူအညီ

en: Month
my: လ

en: Address
my: လိပ်စာ

en: Day
my: ရက်စွဲ

en: Configuration
my: အပြင်အဆင်

en: Users
my: အသုံးပြုသူများ

en: Anonymous
my: အမည်မသိသူ(သို့)ဧည့်သည်

en: Tools
my: ကိရိယာများ

en: Option
my: ရွေးရန်

en: Optional
my: ရွေးချယ်နိုင်သည်။

en: Operation
my: ပြုလုပ်ဆောင်ရွက်ခြင်း

en: reply
my: ပြန်လည်ဆွေးနွေးရန်

en: comments
my: မှတ်ချက်များ

en: Hidden
my: ဝှက်ထား/ကွယ်ဝှက်ထားသည်။

en: second
my: ဒုတိယမြောက်

en: minute
my: မိနစ်

en: Countries
my: နိုင်ငံများ

en: Sources
my: မူလအရင်းအမြစ်

en: next ›
my: နောက် ›

en: Source
my: ရင်းမြစ်

en: published
my: ရေးသားပြီး

en: Undo
my: မပြုလုပ်တော့

en: Languages
my: ဘာသာစကားများ

en: day
my: နေ့

en: month
my: လ

en: year
my: နှစ်

en: hour
my: နာရီ

en: Hour
my: နာရီ

en: Minute
my: မိနစ်

en: Second
my: ဒုတိယ

en: author
my: စာရေးသူ

en: Results
my: ရလဒ်

en: change
my: ပြောင်းပါ

en: Track
my: လှုပ်ရှားမှုများ

en: Permissions
my: ခွင့်ပြုချက်များ

en: Completed
my: ပြီးဆုံးပါပြီ

en: completed
my: ပြီးဆုံးပါပြီ

en: image
my: ပုံရိပ်

en: responses
my: တုံ့ပြန်မှုများ

en: low
my: နိမ့်သော

en: high
my: မြင့်သော

en: small
my: အသေး

en: large
my: အကြီး

en: Tasks
my: လုပ်ငန်းများ

en: Minimum
my: အနည်းဆုံး

en: Publish
my: ထုတ်ဝေပါ

en: Reply
my: ပြန်စာ

en: Unavailable
my: မရရှိနိုင်ပါ

en: types
my: အမျိုးအစားများ

en: Setting
my: အစီအမံ

en: Domains
my: ဒိုမိန်းလိပ်စာများ

en: Fonts
my: စာလုံးများ

en: Draft
my: မူကြမ်း

en: Initializing.
my: စတင်လုပ်ဆောင်နေသည်။

en: form
my: ဖောင်

en: alert
my: သတိပေးချက်

en: Fullscreen
my: ဖန်သားပြည့်

en: Dependency
my: မှီခိုသည့်အရာများ

en: Interface
my: အသွင်အပြင်

en: Unique
my: တစ်ခုတည်း (၎င်းနှင့်တူသည့် အခြားအရာမရှိ/တစ်ခုတည်းဖြစ်သည့်အရာ)

en: Seven
my: ခုနှစ် (ဆဲဗင်း)

en: Dependencies
my: အမှီအခိုများ

en: E-mails
my: အီးမေးလ်

en: draft
my: မူကြမ်း

en: teasers
my: စာမြည်း

en: titles
my: ခေါင်းစဉ်များ
