Terminology (one-word long strings) (8.x-0.1-alpha13) - en to pa translation catalogue (126 entries)

en: photos
pa: ਫੋਟੋ

en: sets
pa: ਸੈੱਟ

en: list
pa: ਲਿਸਟ

en: set:
pa: ਸੈੱਟ:

en: tags
pa: ਟੈਗ

en: tags:
pa: ਟੈਗ:

en: Focus
pa: ਫੋਕਸ

en: Home
pa: ਮੁੱਖ

en: Title
pa: ਟਾਈਟਲ

en: Body
pa: ਮੁੱਖ ਭਾਗ

en: user
pa: ਯੂਜ਼ਰ

en: delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Status
pa: ਹਾਲਤ

en: E-mail
pa: ਈਮੇਲ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

en: Content
pa: ਸਮੱਗਰੀ

en: Username
pa: ਯੂਜ਼ਰ ਨਾਂ

en: Type
pa: ਕਿਸਮ

en: Author
pa: ਲੇਖਕ

en: yes
pa: ਹਾਂ

en: List
pa: ਸੂਚੀ

en: Subject
pa: ਵਿਸ਼ਾ

en: Actions
pa: ਐਕਸ਼ਨ

en: disabled
pa: ਆਯੋਗ ਹੈ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: administrator
pa: ਸੰਚਾਲਕ

en: Description
pa: ਵੇਰਵਾ

en: Language
pa: ਭਾਸ਼ਾ

en: Article
pa: ਲੇਖ

en: Disabled
pa: ਆਯੋਗ

en: Comments
pa: ਟਿੱਪਣੀਆਂ

en: More
pa: ਹੋਰ

en: new
pa: ਨਵਾਂ

en: error
pa: ਗ਼ਲਤੀ

en: Yes
pa: ਹਾਂ

en: No
pa: ਨਹੀਂ

en: Categories
pa: ਕੈਟਾਗਰੀ

en: Download
pa: ਡਾਊਨਲੋਡ

en: view
pa: ਵੇਖੋ

en: Overview
pa: ਸੰਖੇਪ

en: Edit
pa: ਸੋਧ

en: Date
pa: ਮਿਤੀ

en: Size
pa: ਸਾਈਜ਼

en: Search
pa: ਲੱਭੋ

en: Reset
pa: ਰੀ-ਸੈੱਟ

en: Daily
pa: ਰੋਜ਼ਾਨਾ

en: Message
pa: ਸੰਦੇਸ਼

en: Password
pa: ਪਾਸਵਰਡ

en: Weight
pa: ਭਾਰ

en: Required
pa: ਲੋੜੀਦਾ

en: root
pa: ਰੂਟ

en: none
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Category
pa: ਕੈਟਾਗਰੀ

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: edit
pa: ਸੋਧ

en: up
pa: ਉੱਤੇ

en: Book
pa: ਕਿਤਾਬ

en: Export
pa: ਨਿਰਯਾਤ

en: Outline
pa: ਆਉਟ-ਲਾਈਨ

en: Preview
pa: ਝਲਕ

en: Save
pa: ਸੰਭਾਲ਼ੋ

en: Help
pa: ਮੱਦਦ

en: Default
pa: ਮੂਲ

en: Update
pa: ਅੱਪਡੇਟ

en: Sunday
pa: ਐਤਵਾਰ

en: Monday
pa: ਸੋਮਵਾਰ

en: Tuesday
pa: ਮੰਗਲ਼ਵਾਰ

en: Wednesday
pa: ਬੁੱਧਵਾਰ

en: Thursday
pa: ਵੀਰਵਾਰ

en: Friday
pa: ਸ਼ੁੱਕਰਵਾਰ

en: High
pa: ਉੱਚ

en: Low
pa: ਘੱਟ

en: View
pa: ਵੇਖੋ

en: History
pa: ਅਤੀਤ

en: Modules
pa: ਮੋਡੀਊਲ

en: forum
pa: ਫੋਰਮ

en: Menu
pa: ਮੇਨੂ

en: results
pa: ਨਤੀਜੇ

en: search
pa: ਖੋਜ

en: never
pa: ਕਦੇ ਨਹੀਂ

en: aggregator
pa: ਛਾਬਾ

en: Timestamp
pa: ਟਾਈਮ-ਮੋਹਰ

en: User
pa: ਯੂਜ਼ਰ

en: status
pa: ਹਾਲਤ

en: Error
pa: ਗਲਤੀ

en: no
pa: ਨਹੀਂ

en: Node
pa: ਨੋਡ

en: All
pa: ਸਭ

en: Page
pa: ਸਫਾ

en: Logo
pa: ਲੋਗੋ

en: Drupal
pa: ਡਰੂਪੈਲ

en: Header
pa: ਹੈੱਡਰ

en: Roles
pa: ਰੋਲ

en: Comment
pa: ਟਿੱਪਣੀ

en: Hostname
pa: ਹੋਸਟ-ਨਾਂ

en: Published
pa: ਪਬਲਿਸ਼ ਕੀਤਾ

en: Filter
pa: ਫਿਲਟਰ

en: configure
pa: ਸੰਰਚਨਾ

en: Items
pa: ਆਈਟਮਾਂ

en: node
pa: ਨੋਡ

en: Forum
pa: ਫੋਰਮ

en: Role
pa: ਰੋਲ

en: Users
pa: ਯੂਜ਼ਰ

en: Optional
pa: ਚੋਣਵਾਂ

en: Profile
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ

en: reply
pa: ਜਵਾਬ ਦਿਓ

en: Sources
pa: ਸਰੋਤ

en: menu
pa: ਮੇਨੂ

en: next ›
pa: ਅੱਗੇ ›

en: update
pa: ਅੱਪਡੇਟ

en: Languages
pa: ਭਾਸ਼ਾਵਾਂ

en: Posts
pa: ਪੋਸਟ

en: profile
pa: ਪਰੋਫਾਇਲ

en: role
pa: ਰੋਲ

en: Results
pa: ਨਤੀਜੇ

en: Books
pa: ਕਿਤਾਬਾਂ

en: Forums
pa: ਫੋਰਮ

en: Track
pa: ਟਰੈਕ

en: Permissions
pa: ਅਧਿਕਾਰ

en: permission
pa: ਅਧਿਕਾਰ

en: Story
pa: ਕਹਾਣੀ

en: by
pa: ਵਲੋਂ

en: date
pa: ਤਰੀਕ

en: Menus
pa: ਮੇਨੂ

en: Reply
pa: ਜਵਾਬ

en: alert
pa: ਚੇਤਾਵਨੀ
