Terminology (one-word long strings) (8.x-0.1-alpha13) - en to sq translation catalogue (251 entries)

en: list
sq: lista

en: Home
sq: Shtëpia

en: Title
sq: Titulli

en: Body
sq: Trupi

en: user
sq: përdoruesi

en: Pages
sq: Faqet

en: enable
sq: aktivo

en: delete
sq: fshij

en: Status
sq: Gjendja

en: Administer
sq: Administrimi

en: Delete
sq: Fshij

en: Submit
sq: Dërgo

en: Operations
sq: Operacionet

en: Content
sq: Përmbajtja

en: Value
sq: Vlera

en: Username
sq: Emri i përdoruesit

en: content
sq: përmbajtja

en: Type
sq: Lloji

en: Author
sq: Autori

en: Replies
sq: Përgjigje

en: Closed
sq: I mbyllur

en: yes
sq: po

en: List
sq: Lista

en: Subject
sq: Subjekti

en: closed
sq: mbyllur

en: Actions
sq: Veprimet

en: disabled
sq: jo aktiv

en: Confirm
sq: Konfirmo

en: Cancel
sq: Anulo

en: Remove
sq: Hiq

en: deny
sq: pengon

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Language
sq: Gjuha

en: page
sq: faqe

en: more
sq: tjetër

en: Enable
sq: Aktivizo

en: Disable
sq: Çaktivizo

en: required
sq: kërkohet

en: Disabled
sq: Çaktivizuar

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: Administration
sq: Administrimi

en: footer
sq: fundi

en: Comments
sq: Komente

en: More
sq: Akoma

en: Action
sq: Veprimi

en: new
sq: i ri

en: error
sq: gabim

en: Tags
sq: Etiketat

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Categories
sq: Kategoritë

en: Download
sq: Metoda e shkarkimeve

en: Version
sq: Versioni

en: view
sq: shfaq

en: updated
sq: u përditësua

en: Overview
sq: Panorama

en: register
sq: regjistrohu

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Date
sq: Data

en: Size
sq: Madhësia

en: Search
sq: Kërko

en: Reset
sq: Rifillo

en: default
sq: e prezgjedhur

en: Message
sq: Mesazhi

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: - None -
sq: - Asgjë -

en: Weight
sq: Pesha

en: Link
sq: Lidhje

en: Types
sq: Llojet

en: Hierarchy
sq: Gjerarkia

en: Single
sq: E vetme

en: Multiple
sq: Shumëfishe

en: Synonyms
sq: Sinonime

en: Required
sq: Kërkohet

en: root
sq: baza

en: Parent
sq: Prindi

en: Parents
sq: Prindër

en: none
sq: asnjë

en: Category
sq: Kategoria

en: Settings
sq: Rregullimet

en: Name
sq: Emri

en: edit
sq: ndrysho

en: up
sq: sipër

en: Import
sq: Importo

en: Book
sq: Libri

en: Export
sq: Eksporto

en: settings
sq: rregullimet

en: categories
sq: kategoritë

en: category
sq: kategoria

en: Outline
sq: Struktura

en: header
sq: kreu

en: Preview
sq: Shikoje

en: Save
sq: Ruaj

en: Help
sq: Ndihmë

en: username
sq: përdoruesi

en: Default
sq: E Paracaktuar

en: Update
sq: Rifresko

en: Small
sq: E vogël

en: Large
sq: E madhe

en: Sunday
sq: E djelë

en: Monday
sq: E hënë

en: Tuesday
sq: E martë

en: Wednesday
sq: E mërkurë

en: Thursday
sq: E enjte

en: Friday
sq: E premte

en: Saturday
sq: E shtunë

en: Time
sq: Ora

en: View
sq: Shfaq

en: History
sq: Kronollogjia

en: URL
sq: Adresa URL

en: Path
sq: Pozicioni

en: Vocabularies
sq: Fjalorët

en: Modules
sq: Modulët

en: forums
sq: forumet

en: Region
sq: Sektori

en: Menu
sq: Menuja

en: results
sq: rezultatet

en: search
sq: kërko

en: never
sq: asnjëherë

en: actions
sq: aksionet

en: aggregator
sq: agreguesi

en: blogs
sq: ditarë

en: books
sq: librat

en: path
sq: pozicioni

en: theme
sq: tema

en: Timestamp
sq: Data dhe ora

en: Keywords
sq: Fjalë kyçe

en: Unassign
sq: Joatribuar

en: Statistics
sq: Statistikat

en: Unknown
sq: Nuk njihet

en: Attachment
sq: Bashkangjitur

en: blog
sq: ditari

en: type
sq: lloji

en: User
sq: Përdoruesi

en: action
sq: aksioni

en: Configure
sq: Konfigurimi

en: file
sq: skedar

en: status
sq: gjendja

en: Error
sq: Gabim

en: no
sq: jo

en: Created
sq: Krijuar

en: Node
sq: Nyjë

en: Expanded
sq: Shpalosur

en: outline
sq: struktura

en: administer
sq: administrimi

en: All
sq: Të gjitha

en: Post
sq: Dërgimi

en: Block
sq: Bllokuar

en: Page
sq: Faqe

en: Logo
sq: Stema

en: Mission
sq: Misioni

en: Never
sq: Asnjëherë

en: Header
sq: Titulli

en: Footer
sq: Fund'faqe

en: Custom
sq: E personalizuar

en: Roles
sq: Rolet

en: Comment
sq: Komenti

en: Hostname
sq: Emri i host

en: Published
sq: Publikuar

en: Filter
sq: Filtri

en: Locale
sq: Gjuha

en: Vocabulary
sq: Fjalori

en: configure
sq: konfigurimi

en: Items
sq: Elementët

en: sources
sq: burimet

en: help
sq: ndihmë

en: Code
sq: Kodi

en: node
sq: nyjë

en: Forum
sq: Forumi

en: Configuration
sq: Konfigurimi

en: Deny
sq: Ndalo

en: Blog
sq: Ditari

en: reset
sq: rivendos

en: String
sq: Vargu

en: Users
sq: Përdorues

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Install
sq: Instalo

en: Filters
sq: Filtrat

en: Optional
sq: Me dëshirë

en: Profile
sq: Profili

en: module
sq: moduli

en: Operation
sq: Veprimi

en: reply
sq: përgjigju

en: comments
sq: komente

en: Attachments
sq: Të bashkangjitur

en: block
sq: blloku

en: Sources
sq: Burimet

en: 1 item | @count items
sq[0]: 1 element
sq[1]: @count elementë

en: next ›
sq: në vazhdim ›

en: update
sq: u përditësua

en: published
sq: publikuar

en: Undo
sq: Anullo

en: Languages
sq: Gjuhët

en: Posts
sq: Dërgime

en: any
sq: çfarëdo

en: profile
sq: profili

en: role
sq: roli

en: archive
sq: arkivi

en: Results
sq: Rezultatet

en: open
sq: hapur

en: Blogs
sq: Ditarë

en: Books
sq: Libra

en: Forums
sq: Forume

en: posts
sq: përmbajtja

en: Track
sq: Gjurmët

en: Permissions
sq: Të drejta

en: roles
sq: rolet

en: Gray
sq: Gri

en: track
sq: gjurmët

en: Themes
sq: Temat

en: Story
sq: Histori

en: comment
sq: komenti

en: by
sq: nga

en: Hits
sq: Vizita

en: sticky
sq: fiksuar në krye

en: users
sq: përdoruesit

en: disable
sq: çaktivo

en: date
sq: data

en: is
sq: është

en: Blocks
sq: Blloqet

en: Menus
sq: Menutë

en: Publish
sq: Publiko

en: Permission
sq: Të drejta

en: parent
sq: prindi

en: Profiles
sq: Profilet

en: Reply
sq: Përgjigju

en: Screenshot
sq: Pamjet

en: Expand
sq: Shpalos

en: Aggregator
sq: Agregues

en: Context
sq: Konteksti

en: import
sq: importo

en: modules
sq: modulët

en: themes
sq: temat

en: and
sq: dhe

en: unassign
sq: Joatribuar

en: export
sq: eksporto

en: permissions
sq: të drejtat

en: Toolbar
sq: Shiriti i veglave

en: Localization
sq: Gjuha

en: locale
sq: gjuha lokale

en: Initializing.
sq: Fillimi.

en: form
sq: formë

en: alert
sq: alarm

en: filter
sq: filtri

en: Mask
sq: Maska

en: language
sq: gjuha

en: Locales
sq: Gjuhët

en: book
sq: libri

en: profiles
sq: profilet

en: confirm
sq: konfirmo

en: statistics
sq: statistikat
