Local Association (EU Sites Project) (1.0.0-rc1) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Category
pt: Categoria

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Small
pt: Pequeno

en: Large
pt: Grande

en: Page
pt: Página

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Medium
pt: Médio

en: ‹ Previous
pt: ‹ Voltar

en: Next ›
pt: Avançar ›

en: Next page
pt: Próxima página

en: Go to first page
pt: Voltar para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: About
pt: Sobre

en: Pagination
pt: Paginação

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Footer Bottom
pt: Rodapé Inferior

en: Current page
pt: Página atual

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Footer Top
pt: Topo do Rodapé

en: Last page
pt: Última página

en: A brief description of your block.
pt: Uma breve descrição do bloco.

en: First page
pt: Primeira página

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Enviado por @author_name em @date

en: Go to page @key
pt: Ir para página @key

en: Technical details
pt: Detalhes técnicos
