Local Association (EU Sites Project) (1.0.0) - en to de translation catalogue (40 entries)

en: Content
de: Inhalt

en: Search
de: Suche

en: Category
de: Kategorie

en: Go to previous page
de: Zur vorherigen Seite

en: Go to next page
de: Zur nächsten Seite

en: Small
de: Klein

en: Large
de: Groß

en: Event
de: Ereignis

en: Page
de: Seite

en: Header
de: Kopfzeile

en: Medium
de: Mittel

en: Case
de: Groß-/Kleinschreibung

en: ‹ Previous
de: ‹ Zurück

en: Next ›
de: Weiter ›

en: News
de: Neuigkeiten

en: Next page
de: Nächste Seite

en: Go to first page
de: Zur ersten Seite

en: Go to last page
de: Zur letzten Seite

en: About
de: Über

en: Default content
de: Standardinhalte

en: of
de: von

en: Pagination
de: Seitennummerierung

en: « First
de: « Erste

en: Last »
de: Letzte »

en: Footer Bottom
de: Fußzeile unten

en: Winner
de: Gewinner

en: Current page
de: Aktuelle Seite

en: Highlighted
de: Hervorgehoben

en: Previous page
de: Vorherige Seite

en: Footer Top
de: Fußzeile oben

en: Last page
de: Letzte Seite

en: Toggle navigation
de: Navigation aktivieren/deaktivieren

en: A brief description of your block.
de: Eine kurze Beschreibung des Blocks.

en: First page
de: Erste Seite

en: Submitted by @author_name on @date
de: Gespeichert von @author_name am @date

en: Go to page @key
de: Gehe zu Seite @key

en: Technical details
de: Technische Einzelheiten

en: Located at
de: Standort

en: Provides additional functionality for the site.
de: Bietet zusätzliche Funktionen für die Website.

en: Close search
de: Suche Schließen
