Local Association (EU Sites Project) (1.0.0) - en to fr translation catalogue (35 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: Search
fr: Rechercher

en: Category
fr: Catégorie

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Event
fr: Évènement

en: Header
fr: Entête

en: Medium
fr: Moyen

en: Case
fr: Casse

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: News
fr: Nouvelles

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: About
fr: À propos

en: of
fr: sur

en: Partner
fr: Partenaire

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Footer Bottom
fr: Bas du pied de page

en: Winner
fr: Gagnant

en: Current page
fr: Page courante

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Footer Top
fr: Haut du pied de page

en: Last page
fr: Dernière page

en: A brief description of your block.
fr: Une brève description de votre bloc.

en: First page
fr: Première page

en: Submitted by @author_name on @date
fr: Soumis par @author_name le @date

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key

en: Technical details
fr: Détails techniques

en: Close search
fr: Fermer la recherche
