Local Association (EU Sites Project) (1.0.0) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Content
id: Konten

en: Search
id: Pencarian

en: Category
id: Kategori

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: Event
id: Acara

en: Page
id: Halaman

en: Medium
id: Sedang

en: Case
id: Kasus

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: News
id: Berita

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: About
id: Tentang

en: of
id: dari

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Footer Bottom
id: Bagian Bawah Footer

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Footer Top
id: Bagian Atas Footer

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: A brief description of your block.
id: Deskripsi singkat tentang blok Anda

en: First page
id: Halaman pertama

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date

en: Go to page @key
id: Buka halaman @key
