Local Association (EU Sites Project) (1.0.0) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Search
it: Cerca

en: Category
it: Categoria

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Event
it: Evento

en: Page
it: Pagina

en: Header
it: Intestazione

en: Medium
it: Medio

en: Case
it: Maiuscole/minuscole

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: About
it: Informazioni

en: of
it: di

en: Pagination
it: Paginazione

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Footer Bottom
it: Piè di pagina inferiore

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Footer Top
it: Piè di pagina superiore

en: Last page
it: Ultima pagina

en: A brief description of your block.
it: Una breve descrizione del tuo blocco.

en: First page
it: Prima pagina

en: Submitted by @author_name on @date
it: Inviato da @author_name il @date
