Local Association (EU Sites Project) (1.0.0-rc1) - en to ro translation catalogue (27 entries)

en: Content
ro: Conținut

en: Category
ro: Categorie

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: Menu
ro: Meniu

en: Page
ro: Pagina

en: Header
ro: Cap

en: Medium
ro: Mediu

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: About
ro: Despre

en: Pagination
ro: Paginație

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: A brief description of your block.
ro: O scurtă descriere a blocului.

en: First page
ro: Prima pagină

en: Submitted by @author_name on @date
ro: Postat de @author_name la @date

en: Go to page @key
ro: Mergeți la pagina @key
