Labor time tracker (1.0.0-alpha6) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Action
hi: कार्रवाई

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Summary
hi: सारांश

en: Time
hi: समय

en: Total
hi: कुल

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Active
hi: सक्रिय

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Month
hi: माह

en: Day
hi: दिन

en: Duration
hi: अवधि

en: Authored on
hi: कब लिखा गया

en: Changed
hi: बदल गया
