Labor time tracker (1.0.0-alpha8) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Summary
fr: Résumé

en: Time
fr: Heure

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Unknown
fr: Inconnu

en: User
fr: Utilisateur

en: Active
fr: Actif

en: Year
fr: Année

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Filter
fr: Filtrer

en: Month
fr: Mois

en: Week
fr: Semaine

en: Day
fr: Jour

en: Duration
fr: Durée

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Accept
fr: Accepter

en: Start Time
fr: Heure de début

en: Balance
fr: Solde

en: Changed
fr: Modifié

en: Reason
fr: Raison

en: All users
fr: Tous les utilisateurs

en: Enter
fr: Entrer

en: Reject
fr: Rejeter

en: In Progress
fr: En cours
