Labor time tracker (1.0.0-alpha8) - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Action
it: Azione

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Summary
it: Sommario

en: Time
it: Data e ora

en: Total
it: Totale

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: User
it: Utente

en: Active
it: Attivo

en: Year
it: Anno

en: Custom
it: Personalizzato

en: Filter
it: Filtra

en: Month
it: Mese

en: Week
it: Settimana

en: Day
it: Giorno

en: Duration
it: Durata

en: Authored on
it: Creato il

en: Accept
it: Accetta

en: Balance
it: Saldo

en: Changed
it: Modificato

en: Reason
it: Ragione

en: All users
it: Tutti gli utenti

en: Enter
it: Inserisci
