Labor time tracker (1.0.0-alpha8) - en to kn translation catalogue (26 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Summary
kn: ಸಾರಾಂಶ

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: Total
kn: ಒಟ್ಟಾರೆ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Year
kn: ವರ್ಷ

en: Custom
kn: ಇಚ್ಛೆಯ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Month
kn: ತಿಂಗಳು

en: Week
kn: ವಾರ

en: Day
kn: ದಿನ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Accept
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸು

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Reason
kn: ಕಾರಣ

en: Reject
kn: ತಿರಸ್ಕರಿಸು

en: In Progress
kn: ಪ್ರಗತಿಯಲ್ಲಿದೆ
