Labor time tracker (1.0.0-alpha8) - en to ku translation catalogue (17 entries)

en: Status
ku: ڕەوش

en: Delete
ku: سڕینه‌وه‌

en: Operations
ku: کاره‌کان

en: Action
ku: کردار

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Summary
ku: کورتە

en: Time
ku: کات

en: Unknown
ku: نەزانراو

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Active
ku: چالاکە

en: Year
ku: ساڵ

en: Custom
ku: درووستکراو

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Month
ku: مانگ

en: Day
ku: ڕۆژ

en: Authored on
ku: بڵاوکراوەتەوە لە
