Paragraphs LandingPage Framework (8.x-1.0-alpha3) - en to de translation catalogue (38 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Images
de: Bilder

en: Delete
de: Löschen

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Image
de: Bild

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: Text Color
de: Schriftfarbe

en: Background Color
de: Hintergrundfarbe

en: Add
de: Hinzufügen

en: Anchor
de: Ankerpunkt

en: Display
de: Anzeige

en: Before
de: Davor

en: After
de: Danach

en: Up
de: Nach oben

en: Class
de: Klasse

en: Maximum length
de: Maximallänge

en: Clone
de: Duplizieren

en: Down
de: Nach unten

en: Close
de: Schließen

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Left
de: Links

en: Right
de: Rechts

en: Clean
de: Bereinigen

en: Customize
de: Anpassen

en: Classes
de: Klassen

en: About
de: Über

en: The maximum length of the field in characters.
de: Die Maximallänge des Feldes in Zeichen

en: Contact Form
de: Kontaktformular

en: Text value
de: Textwert

en: Paragraph type
de: Seitenabschnittstyp

en: %name: may not be longer than @max characters.
de: %name: darf nicht länger sein als @max Zeichen.

en: Submitted by @author_name on @date
de: Gespeichert von @author_name am @date

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.

en: Four Columns
de: Vier Spalten

en: Six Columns
de: Sechs Spalten

en: Three Columns
de: Drei Spalten

en: Two Columns
de: Zwei Spalten
