Paragraphs LandingPage Framework (8.x-1.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: Images
nl: Afbeeldingen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Image
nl: Afbeelding

en: Save
nl: Opslaan

en: Text Color
nl: Tekstkleur

en: Background Color
nl: Achtergrondkleur

en: Add
nl: Toevoegen

en: Anchor
nl: Anker

en: Display
nl: Weergeven

en: Theme
nl: Thema

en: Before
nl: Voor

en: After
nl: Na

en: Up
nl: Omhoog

en: Class
nl: Klasse

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Down
nl: Omlaag

en: Close
nl: Sluiten

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Left
nl: Links

en: Right
nl: Rechts

en: Clean
nl: Schoon

en: Customize
nl: Aanpassen

en: Classes
nl: Klassen

en: About
nl: Over

en: The maximum length of the field in characters.
nl: De maximumlengte van het veld in karakters.

en: Text value
nl: Tekstwaarde

en: Paragraph type
nl: Paragraaftype

en: %name: may not be longer than @max characters.
nl: %name: mag niet langer zijn dan @max tekens.

en: Submitted by @author_name on @date
nl: Ingediend door @author_name op @date

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Javascript is required for this functionality to work properly.
nl: Javascript is vereist om deze functionaliteit te gebruiken.
