Paragraphs LandingPage Framework (8.x-1.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (33 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Images
pl: Obrazki

en: Delete
pl: Usuń

en: Edit
pl: Edytuj

en: Image
pl: Obraz

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Add
pl: Dodaj

en: Anchor
pl: Kotwica

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Theme
pl: Skórka

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: Up
pl: W górę

en: Class
pl: Klasa

en: Maximum length
pl: Maksymalna długość

en: Clone
pl: Klonuj

en: Down
pl: W dół

en: Close
pl: Zamknij

en: Are you sure you want to delete %name?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć %name?

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Video
pl: Wideo

en: Customize
pl: Dostosuj

en: Classes
pl: Klasy

en: About
pl: O stronie

en: The maximum length of the field in characters.
pl: Maksymalna liczba znaków w polu.

en: Text value
pl: Wartość tekstowa

en: Paragraph type
pl: Rodzaj akapitu

en: %name: may not be longer than @max characters.
pl: %name: nie może być dłuższe niż @max znaków.

en: Submitted by @author_name on @date
pl: Dodane przez @author_name - @date
