Paragraphs LandingPage Framework (8.x-1.0-alpha3) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Images
tr: Resimler

en: Delete
tr: Sil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Image
tr: Resim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Text Color
tr: Metin Rengi

en: Background Color
tr: Arkaplan Rengi

en: Add
tr: Ekle

en: Anchor
tr: Yer imi

en: Display
tr: Gösterim

en: Theme
tr: Tema

en: Before
tr: Önce

en: After
tr: Sonra

en: Up
tr: Yukarı

en: Class
tr: Sınıf

en: Maximum length
tr: Azami uzunluk

en: Clone
tr: Kopya

en: Down
tr: Aşağı

en: Close
tr: Kapat

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Customize
tr: Özelleştir

en: Classes
tr: Sınıflar

en: About
tr: Hakkında

en: The maximum length of the field in characters.
tr: Alanın karakter olarak azami uzunluğu.

en: Text value
tr: Metin değeri

en: %name: may not be longer than @max characters.
tr: %name: @max karakterden daha uzun olamaz.

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi
