Paragraphs LandingPage Framework (8.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (27 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Images
id: Gambar

en: Delete
id: Hapus

en: Image
id: Gambar

en: Save
id: Simpan

en: Add
id: Tambah

en: Anchor
id: Jangkar

en: Display
id: Tampilan

en: Theme
id: Tema

en: Before
id: Sebelum

en: After
id: Sesudah

en: Up
id: Ke atas

en: Class
id: Kelas

en: Maximum length
id: Panjang maksimum

en: Clone
id: Kloning

en: Down
id: Ke bawah

en: Close
id: Tutup

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Left
id: Kiri

en: Right
id: Kanan

en: Clean
id: Bersih

en: Customize
id: Penyesuaian

en: About
id: Tentang

en: The maximum length of the field in characters.
id: Panjang maksimum field dalam karakter.

en: Text value
id: Isi teks

en: %name: may not be longer than @max characters.
id: %name: tidak boleh lebih panjang dari @max karakter.

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date
