Paragraphs LandingPage Framework (8.x-1.0-alpha6) - en to pt translation catalogue (34 entries)

en: Home
pt: Início

en: Images
pt: Imagens

en: Delete
pt: Apagar

en: Edit
pt: Editar

en: Image
pt: Imagem

en: Label
pt: Rótulo

en: Save
pt: Salvar

en: Text Color
pt: Cor do Texto

en: Background Color
pt: Cor de fundo

en: Add
pt: Adicionar

en: Anchor
pt: Âncora

en: Display
pt: Exibição

en: Theme
pt: Tema

en: Before
pt: Antes

en: After
pt: Depois

en: Up
pt: Para cima

en: Class
pt: Classe

en: Maximum length
pt: Comprimento máximo

en: Clone
pt: Clonar

en: Down
pt: Abaixo

en: Close
pt: Fechar

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Clean
pt: Limpar

en: Customize
pt: Personalizar

en: Classes
pt: Turmas

en: About
pt: Sobre

en: The maximum length of the field in characters.
pt: O tamanho máximo do campo em caracteres.

en: Text value
pt: Valor de texto

en: Paragraph type
pt: Tipo de parágrafo

en: %name: may not be longer than @max characters.
pt: %name: não pode ser maior que @max caracteres.

en: Submitted by @author_name on @date
pt: Enviado por @author_name em @date

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.
