Paragraphs LandingPage Framework (8.x-1.0-alpha6) - en to uk translation catalogue (36 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Images
uk: Зображення

en: Delete
uk: Видалити

en: Edit
uk: Редагувати

en: Image
uk: Зображення

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Text Color
uk: Колір тексту

en: Background Color
uk: Колір тла

en: Add
uk: Додати

en: Anchor
uk: Прив'язка

en: Display
uk: Показ

en: Theme
uk: Тема

en: Before
uk: Перед

en: After
uk: Після

en: Up
uk: Вгору

en: Class
uk: Клас

en: Maximum length
uk: Максимальна довжина

en: Clone
uk: Клонувати

en: Down
uk: Вниз

en: Close
uk: Закрити

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Left
uk: Ліворуч

en: Right
uk: Праворуч

en: Clean
uk: Очистити

en: Video
uk: Відео

en: Customize
uk: Налаштувати

en: Classes
uk: Класи

en: About
uk: Про модуль

en: The maximum length of the field in characters.
uk: Максимальна довжина поля в символах.

en: Contact Form
uk: Контактна форма

en: Text value
uk: Текстове значення

en: Paragraph type
uk: Тип абзацу

en: %name: may not be longer than @max characters.
uk: %name: має перевищувати @max символів.

en: Submitted by @author_name on @date
uk: Надіслав: @author_name, дата: @date

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.
