Language Switcher Dropdown (8.x-2.0-beta4) - en to id translation catalogue (18 entries)

en: Go
id: Cari

en: Before
id: Sebelum

en: After
id: Sesudah

en: Height
id: Tinggi

en: System
id: Sistem

en: Role
id: Peran

en: left
id: kiri

en: right
id: kanan

en: Show
id: Tampilkan

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: Multilingual
id: Multi bahasa

en: Language code
id: Kode bahasa

en: Skin
id: Kulit

en: About
id: Tentang

en: Display format
id: Format tampilan

en: Uses
id: Penggunaan

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to <em>URL</em> or <em>Session</em>.
id: Blok ini hanya ditontonkan jika <a href="@languages"> setidaknya dua bahasa yang dihidupkan</a> dan <a href="@configuration">negosiasi bahasa</a> disetel ke em>URL</em> atau <em>Session</em>.

en: Language Code
id: Kode Bahasa
