Language Switcher Dropdown (8.x-2.0-beta4) - en to pl translation catalogue (25 entries)

en: Go
pl: Idź

en: Before
pl: Przed

en: After
pl: Po

en: Height
pl: Wysokość

en: Role
pl: Rola

en: left
pl: lewo

en: right
pl: prawo

en: Show
pl: Pokaż

en: Languages
pl: Języki

en: Multilingual
pl: Wielojęzyczne

en: Fade in
pl: Zanikanie

en: Language icons settings
pl: Ustawienia ikon języka

en: Language code
pl: Kod języka

en: Skin
pl: Skórka

en: Rounded corners
pl: Zaokrąglane narożniki

en: About
pl: O stronie

en: Display format
pl: Format wyświetlania

en: Widgets
pl: Kontrolki

en: Click
pl: Kliknięcie

en: Uses
pl: Używa

en: Slide down
pl: Przesuń w dół

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to <em>URL</em> or <em>Session</em>.
pl: Ten blok jest wyświetlany tylko jeżeli <a href="@languages">przynajmniej dwa języki są włączone</a> i <a href="@configuration">negocjacja języka</a> jest ustawiona na <em>URL</em> lub <em>Sesję</em>.

en: Language Code
pl: Kod Języka

en: You need to download the !chosen and extract the entire contents of the archive into the %path directory on your server.
pl: Musisz pobrać !chosen i wypakować całą zawartość archiwum do katalogu %path na twoim serwerze.

en: Disable search box
pl: Wyłącz pole wyszukiwania
