Language Switcher Dropdown (8.x-2.0-beta4) - en to tr translation catalogue (19 entries)

en: Go
tr: Devam et

en: Before
tr: Önce

en: After
tr: Sonra

en: Height
tr: Yükseklik

en: System
tr: Sistem

en: Role
tr: Rol

en: left
tr: sol

en: right
tr: sağ

en: Show
tr: Göster

en: Languages
tr: Diller

en: Multilingual
tr: Çok dil

en: Language code
tr: Dil kodu

en: Rounded corners
tr: Yuvarlatılmış köşeler

en: About
tr: Hakkında

en: Display format
tr: Görüntüleme biçimi

en: Widgets
tr: Arayüz nesneleri

en: Uses
tr: Kullanım

en: This block is only shown if <a href="@languages">at least two languages are enabled</a> and <a href="@configuration">language negotiation</a> is set to <em>URL</em> or <em>Session</em>.
tr: Bu blok ancak <a href="@languages">en azından iki dil etkinleştirilmiş</a> ve <a href="@configuration">dil algılama</a> <em>URL</em> ya da <em>Oturum</em> olarak ayarlanmış ise gösterilir ve etkilidir.

en: Language Code
tr: Dil Kodu
