Language-Country Negotiation (1.0.0-alpha3) - en to oc translation catalogue (14 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: List
oc: Listar

en: Edit
oc: Modificar

en: Country
oc: País

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Countries
oc: Païses

en: published
oc: publicat

en: Changed
oc: Modificat

en: Multilingual
oc: Multilingüe

en: not published
oc: pas publicat

en: Country code
oc: Còdi del pa​ís

en: About
oc: A prepaus

en: Country name
oc: Nom del país
