Language Hierarchy (2.0.0-rc3) - en to hu translation catalogue (7 entries)

en: Parent
hu: Szülő

en: Add
hu: Hozzáadás

en: ID
hu: Azonosító

en: Multilingual
hu: Többnyelvű

en: Allows users to configure inheritance between languages.
hu: Lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy nyelvek közötti öröklődést állítsanak be.

en: Per language fallback settings
hu: Tartalék nyelv beállításai

en: Fallback language code
hu: Tartalék nyelv kódja
