Language Negotiation Url Matrix (1.0.0-beta4) - en to da translation catalogue (20 entries)

en: Domain
da: Domæne

en: Code
da: Kode

en: Key
da: Nøgle

en: Source
da: Kilde

en: About
da: Om

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Path prefix
da: Stipræfiks

en: language
da: sprog

en: Part of the URL that determines language
da: Del af URLen som angiver sproget

en: @name field is required.
da: Feltet @name er påkrævet.

en: Path prefix configuration
da: Indstillinger for stipræfiks

en: Domain configuration
da: Domænekonfiguration

en: %language (%langcode) path prefix (Default language)
da: %language (%langcode) stipræfiks (standardsprog)

en: %language (%langcode) path prefix
da: %language (%langcode) stipræfiks

en: %language (%langcode) domain
da: %language (%langcode) domæne

en: The prefix may not contain a slash.
da: Præfikset kan ikke indeholde skråstreger.

en: The prefix for %language, %value, is not unique.
da: Præfikset for %language, %value, er ikke unikt.

en: The domain for %language, %value, is not unique.
da: Domænet for %language, %value, er ikke unikt.

en: The domain may not be left blank for %language.
da: Domænet må ikke være tomt for %language.

en: The domain for %language may only contain the domain name, not a trailing slash, protocol and/or port.
da: Domænet for %language må kun indeholde domænenavnet, ikke en afsluttende skråstreg, protokol og/eller port.
