Language Negotiation Url Matrix (1.0.3) - en to ro translation catalogue (22 entries)

en: Domain
ro: Domeniu

en: Code
ro: Cod

en: Destination
ro: Destinație

en: Key
ro: Cheie

en: Source
ro: Sursă

en: About
ro: Despre

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Path prefix
ro: Prefix de cale

en: language
ro: limba

en: Part of the URL that determines language
ro: Parte a URL-ului care determină limba

en: @name field is required.
ro: Câmpul @name este obligatoriu.

en: Path prefix configuration
ro: Configurarea prefixului căii

en: Domain configuration
ro: Configurare domeniu

en: %language (%langcode) path prefix (Default language)
ro: %language (%langcode) prefix de cale (Limba implicită)

en: %language (%langcode) path prefix
ro: %language (%langcode) prefix de cale

en: %language (%langcode) domain
ro: Domeniu %language (%langcode)

en: The prefix may not contain a slash.
ro: Prefixul nu poate să conţină un slash.

en: The prefix for %language, %value, is not unique.
ro: Prefixul pentru %language, %value, nu este unic.

en: The domain for %language, %value, is not unique.
ro: Domeniul pentru %language, %value, nu este unic.

en: The domain may not be left blank for %language.
ro: Domeniul pentru %language nu poate fi lăsat gol.

en: The domain for %language may only contain the domain name, not a trailing slash, protocol and/or port.
ro: Domeniul pentru %language poate sa conţină doar numele domeniului, fără slash(/) la sfârşit, protocol şi/sau port.

en: The domain names to use for these languages. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "de.example.com" as language domain for German will result in a URL like "http://de.example.com/contact".
ro: Numele de domenii pe care trebuie să le utilizați pentru aceste limbi. <strong>Modificarea acestei valori poate duce la alterarea adreselor URL existente. Utilizați cu prudență într-un mediu de producție.</strong> Exemplu: specificând "de.example.com" ca domeniu de limbă pentru limba germană va avea ca rezultat o adresă URL de forma "http://de.example.com/contact".
