Language Negotiation Url Matrix (2.0.6) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Language
tr: Dil

en: Domain
tr: Etki alanı

en: Code
tr: Kod

en: Destination
tr: Hedef

en: Key
tr: Anahtar

en: Source
tr: Kaynak

en: About
tr: Hakkında

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: Path prefix
tr: Yol öneki

en: language
tr: dil

en: Language Configuration
tr: Dil Yapılandırması.

en: Part of the URL that determines language
tr: URL'nin dili belirleyen parçası

en: @name field is required.
tr: @name alanı zorunludur.

en: Path prefix configuration
tr: Yol ön eki yapılandırması

en: Domain configuration
tr: Etki alanı yapılandırması

en: %language (%langcode) path prefix (Default language)
tr: %language (%langcode) yol ön eki (Varsayılan dil)

en: %language (%langcode) path prefix
tr: %language (%langcode) yol ön eki

en: %language (%langcode) domain
tr: %language (%langcode) etki alanı

en: The prefix may not contain a slash.
tr: Ön ek bölü işareti içeremez.

en: The prefix for %language, %value, is not unique.
tr: %language ön eki %value benzersiz değil.

en: The domain for %language, %value, is not unique.
tr: %language ile ilgili etki alanı %value benzersiz değil.

en: The domain may not be left blank for %language.
tr: %language için etki alanı boş bırakılamaz.

en: The domain for %language may only contain the domain name, not a trailing slash, protocol and/or port.
tr: %language etki alanı yalnızca etki alanını içerebilir; sonunda bölü işareti, iletişim kuralı ve/veya bağlantı noktası bulunamaz.

en: The domain names to use for these languages. <strong>Modifying this value may break existing URLs. Use with caution in a production environment.</strong> Example: Specifying "de.example.com" as language domain for German will result in a URL like "http://de.example.com/contact".
tr: Bu diller için kullanılacak etki alanı adları. <strong>Bu değer değiştirildiğinde, var olan URL adresleri bozulabilir. Canlı kullanım ortamında dikkatle kullanın.</strong> Örnek: Almanca için dil etki alanı olarak "de.example.com" öğesi belirtildiğinde "http://de.example.com/contact" gibi bir URL adresi elde edilir.
