Language Negotiation Url Matrix (2.0.7) - en to it translation catalogue (21 entries)

en: Language
it: Lingua

en: Domain
it: Dominio

en: Code
it: Codice

en: Destination
it: Destinazione

en: Key
it: Chiave

en: Source
it: Sorgente

en: About
it: Informazioni

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Path prefix
it: Prefisso del percorso

en: language
it: lingua

en: Part of the URL that determines language
it: Parte dell'URL che determina la lingua

en: @name field is required.
it: Il campo @name è obbligatorio.

en: Path prefix configuration
it: Configurazione prefisso del percorso

en: Domain configuration
it: Configurazione dominio

en: %language (%langcode) path prefix (Default language)
it: Prefisso del percorso per %language (%langcode) (Lingua predefinita)

en: %language (%langcode) path prefix
it: Prefisso del percorso per %language (%langcode)

en: %language (%langcode) domain
it: Dominio per %language (%langcode)

en: The prefix may not contain a slash.
it: Il prefisso non può contenere uno slash.

en: The prefix for %language, %value, is not unique.
it: Il prefisso per %language, %value, non è univoco.

en: The domain for %language, %value, is not unique.
it: Il dominio per %language, %value, non è univoco.

en: The domain may not be left blank for %language.
it: Il dominio per %language non può essere lasciato vuoto.
